Український письменник Дорж Бату привіз з Америки допомогу для коломийської “десятки”

Автор: Зелінська Таня

13 May, 2022 15:19

Український письменник Дорж Бату привіз з Америки допомогу для коломийської “десятки”

Український письменник бурятського походження, який проживає у США, Дорж Бату (Андрій Васильєв) від першого дня широкомасштабного вторгнення Росії в Україну працює волонтером і амбасадором благодійної організації. Днями він привіз гуманітарну допомогу для військовослужбовців ЗСУ.

Про це автор розповів в інтервʼю “Радіо Свобода”, інформує “Галка”.

Багатьом Дорж Бату відомий за книгами «Франческа», «Моцарт 2.0», «Таємниця старого Лами». Нещодавно він привіз допомогу для свого небожа, який народжений у Бурятії. Він ‒ військовий ЗСУ, навчався в Україні, куди приїхав у 2009 році. І у родині вони спілкуються виключно українською, каже автор.

“Конкретно на замовлення військових, які перебувають на передових позиціях. Працюємо з такими людьми, яким потрібно на вчора і вже. Приціл купили за день до відльоту. Фактично, через два дні був в Україні. Це була частина місії. Програма максимум була доїхати на позиції до мого небожа Олексія, який служить у 10-й гірсько-штурмовій бригаді. Привіз у його підрозділ конкретно шоломи, бронежилети, медицину”, – говорить письменник. 

Також він розповів, що вважає “бурятів”, які приїхали воювати в Україну – росіянами, що має до них відразу.

“Мені зовсім їх не шкода, у мене не було болю, а був сором. Оскільки я не вважаю тих людей, які себе називають «бурятами» бурятами. Я не вважаю, що вони належали до мого народу. У мого народу є певні цінності, які вони порушили, в мого народу є певна релігія, яку вони розтоптали, а це буддизм. Мені абсолютно не шкода тих, хто називає себе «бурятами» і приходить на територію України. У мене не було жодного болю і я докладатиму всіх зусиль, щоб додому вони повернулися в мішках. Тому що вони не буряти, а росіяни. Політика зросійщини зробила з них те, що бачимо.

Невеличкий екскурс в історію. Коли Російська імперія завойовувала Сибір, тобто «освоювала», «русские казачьи войска» зустріли дуже жорстокий спротив бурятських племен. Буряти не називали їх «русские», а лише ‒ мангадхай. Це міфічна істота, яка живе у нижньому світі, тобто чорт, чудовисько. Буряти цих «пришлих русских» називали мангад. Ті, хто приходять сюди, на територію України, це для мене мангад, а не буряти. Мені їх не шкода. Мені нічого не болить, у мене до них навіть не ненависть, а відраза, огида. У них настільки мізки промиті, що навіть робити якісь звернення від бурятів світу – це марна справа”.

Довідково: Дорж Бату (англ. Dorje Batuu), справжнє ім’я Андрій Васильєв (бурят. Андрей Васильев) — український письменник бурятського – походження. З 2011 року живе та працює в США.

У минулому журналіст, однак вирішив назавжди зав’язати з журналістикою у 2013 році через особисті причини. Опісля почав працювати у високотехнологічній сфері, зокрема з 2013 року почав працювати у лабораторії на підприємство, де виробляли та випробовували високотехнологічні деталі й вузли, як от для космічних апаратів, а з 2016 року працює оператором корекції траєкторій, спочатку в Центрі керування польотами NASA, а з 2020 року — в засекреченій структурі.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 1
  • like
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry