Український Оскарівський Комітет оголосив єдиного учасника національного відбору (ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

03 Вер, 2022 09:31

Поділитись публікацією
Український Оскарівський Комітет оголосив єдиного учасника національного відбору (ВІДЕО)

Український Оскарівський Комітет (УОК) завершив прийом заявок для участі фільмів у відборі на премію «Оскар» та оголосив єдиного учасника відбору – це фільм «Клондайк» режисерки Марини Ер Горбач.

Стрічка «Клондайк» зображує історію родини, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Коли Ірка і Толік очікують народження першої дитини, війна жорстоко вривається в їх життя разом з уламками збитого «Боїнга». Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угрупування, пише Галка з посиланням на Детектор Медіа.

Головні ролі у фільмі виконали Оксана Черкашина («Погані дороги»), Сергій Шадрін («Чорний ворон») і Олег Щербина («Черкаси»). Стрічку створено в копродукції з Туреччиною. Світова прем’єра фільму відбулась в рамках програми World Cinema Dramatic Competition міжнародного кінофестивалю Sundance. Картина «Клондайк» стала першою українською ігровою стрічкою в конкурсі цього фестивалю. Фільм нагородили за режисерську роботу.

УОК перевірить фільм на відповідність вимогам Американської академії та проведе засідання з офіційним оголошенням кандидата, якого подадуть на участь у категорії «Найкращий міжнародний повнометражний фільм» від України.

Раніше копродукційна стрічка «Клондайк» режисерки Марини Ер Горбач отримала Ґран-прі на 48-му Seattle International Film Festival у США. Також драма «Клондайк» отримала приз глядацьких симпатій та приз екуменічного журі секції Panorama на Берлінале-2022.