МАУ відмовляється від 85% літаків. З 40 літаків, які числяться у флоті найбільшої української авіакомпанії, перевізник готовий передати в лізинг 35 бортів. Про це свідчать дані на сайті американської компанії Boeing.
Читайте також: МАУ відновлює внутрішні рейси. Напрямок до Франківська - з липня
У МАУ це рішення не коментують, – повідомляє avianews.com.
Згідно з даними, вказаними на сайті авіабудівного концерну, МАУ готові передати в оренду все Boeing. У своєму розпорядженні перевізник має намір залишити лише п’ять бразильських близькомагістральних Embraer-190, які здатні взяти на борт до 104 чоловік і перевезти їх максимум на 3300 кілометрів.
За словами співрозмовників Hubs на ринку авіаперевезень, МАУ шукає авіакомпанії, які готові взяти більшу частину літаків в так званий, мокрий лізинг. Це варіант, коли літак передається в оренду з пілотами, бортпровідниками та інженерно-технічним персоналом.
МАУ змушена шукати клієнтів на свої літаки через різке падіння пасажиропотоку. Так, за словами директора аеропорту «Львів» Ростислава Веселова, цього року попит на авіаперевезення впав майже на третину.
“Попит на авіаперевезення впав, приблизно, на 30%, що призвело до відмови низки авіакомпаній від виконання рейсів”, – зазначив він в недавньому інтерв’ю Делу.
Головна причина падіння попиту на польоти – політична й економічна ситуація в Україні. Насамперед, перевізник втратив європейську частину своїх клієнтів. Європейці, як правило, планують поїздки взимку. А події, які відбувалися в Києві в грудні-лютому, змусили більшість жителів Європи відмовитися від польотів в нашу країну.
Вдарила по МАУ і окупація Росією Криму. Торік компанія перевезла до Сімферополя і назад близько 130 000 пасажирів. З них 70 000 – транзитні.
Євроконтроль заборонив західним авіакомпаніям, працювати в повітряному просторі півострова. Тому транзитних пасажирів не залишилося. Так само як і не транзитних – українські компанії до Криму теж не літають. І хоча МАУ заявляла, що влітку буде літати в Сімферополь, продаж квитків так і не розпочала. Зокрема, на даний момент сімферопольський аеропорт у списку сполучень компанії не значиться.
Не останню роль у рішенні МАУ віддати в лізинг свої Boeing з екіпажами, зіграло і подорожчання квитків. За цей рік вартість перельотів в Україні зросла в середньому в півтора рази.