Україна може засудити Путіна і Шойгу у міжнародному суді

Автор: Турій Роман

03 Сер, 2014 15:54

Україна може засудити Путіна і Шойгу у міжнародному суді

Україна має ставити питання про притягнення до кримінально відповідальності президента РФ Володимира Путіна, міністра оборони РФ Сергія Шойгу, інших високопосадовців.

Читайте також: Тихановська хоче покликати Путіна посередником. Той у відповідь оголосив її в розшук

Про це заявив колишній суддя Міжнародного кримінального трибуналу з колишньої Югославії Володимир Василенко, – передає Крим.Реалії.

Він пояснив, що коли йдеться про акт агресії як міжнародний злочин, то виникає питання відповідальності на двох рівнях.

Перший рівень – це відповідальність держави як такої. Це має вирішувати Міжнародний суд ООН.

Другий рівень – це відповідальність фізичних осіб держави-агресора, які причетні до підготовки, організації, планування і розв’язування агресивної війни.

“Сьогодні існує можливість принаймні розпочати розгляд справи про вчинення персоналом збройних сил Російської Федерації і тих військових формувань, які фінансуються, контролюються, якими керує Росія, в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі”, – наголосив Василенко.

Це другий суд, який займається не розглядом міждержавних спорів, а компетентний розглядати справи про вчинення фізичними особами, які належать до вищого керівництва тієї чи іншої країни, злочинів проти миру, злочинів воєнних і злочинів проти людяності, – пояснив дипломат.

“Україна може, відповідно до Пункту 3 Статті 12 Римського статуту Міжнародного кримінального суду визнати юрисдикцію цього суду щодо ситуації, яка склалася внаслідок збройної агресії Росії в період із 27 лютого по сьогоднішній день”, – підкреслив він.

Василенко зазначив, що важливо зібрати докази вчинення таких злочинів.

“Їх зараз більше ніж достатньо. Важливо їх задокументувати. Я сподіваюся, що відповідні служби України, зокрема СБУ цим займається”, – підсумував фахівець.

Українська правда

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...