Україна нарешті увійшла до сотні країн за легкістю ведення бізнесу

Автор: Вадим Войтик

29 Жов, 2014 10:36

Поділитись публікацією
Україна нарешті увійшла до сотні країн за легкістю ведення бізнесу

Україна посіла 96-е місце в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business-2015, піднявшись на 16 позицій. Про це йдеться у звіті експертів Світового банку та Міжнародної фінансової корпорації (IFC).

Згідно зі звітом, у світовому рейтингу сприятливості ведення бізнесу традиційно лідирує Сінгапур. Також у першу десятку увійшли Нова Зеландія, Гонконг, Данія, Південна Корея, Норвегія, США, Великобританія, Фінляндія та Австралія, передає “Дзеркало тижня”.

В той же час Польща зайняла в рейтингу 32-е місце, Болгарія – 38-е, Румунія – 48-е, Білорусь – 57-е, РФ – 62-е, Молдова – 63-е.

Разом з тим, укладачі рейтингу відзначили ряд покращень у бізнес-кліматі України. Серед них, наприклад, виділяють спрощення процесу сплати податків для компаній, завдяки введенню електронної системи подання декларацій та сплати єдиного соціального податку.

Також в Україні покращився і спеціально що розраховується показник віддаленості від передового рубежу (тобто від країни, яка посідає перше місце – Сінгапуру), склавши 61,5%, проти торішніх 59,2% (чим вище бал за цим показником, тим сприятливіші підприємницьке середовище).

Дослідження групи Світового банку також проаналізувало нормативно-правові норми, які застосовуються щодо приватних підприємств протягом усього циклу їх життєдіяльності, включаючи створення і початок операційної діяльності, здійснення зовнішньоторговельної діяльності, оподаткування і дозвіл неплатоспроможності. Сукупні рейтинги базуються на 10 показниках та охоплює 189 країн.

За індикатором “Початок підприємницької діяльності” Україна посіла 76-у позицію, набравши 87,3 бала зі 100 можливих. Експерти відзначили, що для того, щоб почати свою справу в Україні, необхідно пройти близько 6 дозвільних процедур, що займе у підприємця не менше 21 дня і потребує 1,2% від початкового капіталу підприємства.

За індикатором “Початок будівництва” – Україна на 70-му місці, з 75 балами з 100. У цьому сегменті кількість дозвільних процедур збільшується до 8, сам процес отримання дозволів розтягується на 64 дня, а вартість досягає 10,2% від вартості майбутнього приміщення.

Тягне вниз Україну в “загальному заліку” індикатор “Підключення до електромереж”, за яким наша країна посіла 185-е місце, отримавши всього 32 бала зі 100. Кількість дозвільних процедур у цьому секторі досягає 10, процес отримання дозвільних документів розтягується на 277 днів, а вартість перевищує 165,5% від доходу на душу населення.

Раніше, згідно дослідження Doing Business-2014, Україна посіла 112-е місце, піднявшись на 25 позицій в рейтингу.