Україна отримала Асоціацію з ЄС

Автор: Турій Роман

27 Jun, 2014 12:36

Поділитись публікацією
Україна отримала Асоціацію з ЄС

Сьогодні, 27 червня, в Брюсселі президент України Петро Порошенко підписав економічну частину Угоди про асоціацію з ЄС, включаючи створення зони вільної торгівлі.

Свій підпис під документом поставили президент Ради ЄС Герман ван Ромпей та президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

Документ був підписаний на саміті ЄС.

Нагадаємо, що український парламент матиме два місяці для її ратифікації.

Угода про асоціацію між Європейським Союзом і Україною має бути ратифікована усіма 28 країнами-членами ЄС і Києвом.

Проте раніше Європейська Рада схвалила тимчасове застосування певних частин Угоди, які почнуть діяти ще до того, як всі країни-члени ЄС ратифікують документ. До таких частин відносяться положення про зону вільної торгівлі, дія яких почнеться, за очікуваннями сторін, з осені 2014 після ратифікації документа українським парламентом.

Як відомо, політична частина Угоди про асоціацію Україна-ЄС була підписана 21 березня поточного року.

Перший заступник міністра закордонних справ Наталя Галібаренко днями повідомила, що ще до ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС країнами-членами Євросоюзу і після його ратифікації Україною розпочнеться тимчасове застосування більшості положень даного договору.

«ЄС зацікавлений у тому, щоб ратифікація Угоди сталася найближчим часом, уряд України також зацікавлений в тому, щоб парламент схвалив Угоду про асоціацію, тому що навіть без ратифікації її іншими державами-членами ЄС, запускається процес її тимчасового застосування», – сказала вона, пише газета юей.