“Україна побудована неправильно, треба змінювати інституційні засади держави”, – Роман Безсмертний в Івано-Франківську (ФОТО)
12 Жов, 2018 12:21
У четвер, 11 жовтня, в Івано-Франківську відбулася дискусія «Якої ми хочемо України» і прес-конференція майбутнього кандидата в президенти, політика й державного діяча Романа Безсмертного.
Політик розповів, чому вирішив іти в президенти, що в країні потрібно змінити і якою він бачить Україну майбутнього.
“Дуже приємно бути у Франківську і вести серйозну розмову. У 2015 році, будучи учасником Мінського процесу, я був вражений кволістю і неспроможністю українських політиків вирішувати ті проблеми, які постають перед державою. Пізніше я зрозумів, що проблема не в окремих людях, а самій системі. В тому, що інститути держави нездатні продукувати ефективні рішення. Маючи досвід, я не хочу сидіти і спостерігати за наближенням катастрофи, тому прийняв рішення балотуватися на пост президента України. В політиці я вже давно і вмію розрізняти правду і брехню”, – звернувся до франківців Роман Безсмертний.
За словами Безсмертного, якщо не сформувати відповіді на питання завершення війни, подолання корупції, безпеки, то та прірва, котра виросла між державою і суспільством, погубить державу.
“Україна перетвориться на такий собі апельсин, який почнуть усі щипати. В науці це називається “доктриною апельсинової дольки”. Я дуже люблю Україну і не сприймаю українську державу, бо вона побудована неправильно. Треба змінювати інституційні засади держави”.
З приводу Операції об’єднаних сил майбутній кандидат у президенти каже, що державі давно вже потрібно не ховатися за абревіатурами типу АТО чи ООС, а ввести воєнний стан на окремих територіях.
“Не розумію, як на 5 році війни не введений воєнний стан. При тому потрібно думати про безпеку комплексно. Не має кордонів між Росією і Білоруссю, треба бути готовим до всього і на східному і на північному напрямках”.
Також Роман Безсмертний прокоментував підвищення цін на пальне.
«Ми сидимо на російській голці. Білоруськими НПЗ, з яких до України надходить пальне, володіють росіяни. Іншого бензину майже немає. А в Україні, тим часом, із шести нафто-переробних заводів працює лише один, і той на 20% своїх потужностей. Отже, маємо на ринку монополіста. Тому очевидно, що Росія буде використовувати це, щоб атакувати Україну. Тільки адекватні дії уряду можуть змінити ситуацію. Йдеться не стільки про регулювання ціни, скільки про створення конкурентного середовища. Для цього необхідний доступ інших постачальників на український ринок і проведення реконструкції наших НПЗ.»