Україна потрапила в двадцятку країн, найгірших для життя людей похилого віку

Автор: Турій Роман

01 Oct, 2014 14:21

Поділитись публікацією
Україна потрапила в двадцятку країн, найгірших для життя людей похилого віку
Україна за рік опустилася на 16 позицій у рейтингу країн, де найкраще старіти. Тепер вона посідає 82-му сходинку з 96.

Перше місце в світі за рівнем соціального та економічного добробуту літніх людей посіла Норвегія.

Згідно висновків Global AgeWatch Index, третина країн світу не готова до того, що населення швидко старішає. У державах із низьким та середніх прибутком лише чверть людей, старших за 65 років, отримують пенсії.

Країни, що перебувають у кінці рейтингу, не здатні запропонувати літнім людям належної безкоштовної медичної допомоги, лікування хронічних хвороб, субсидованого транспорту тощо.

Про це пише Time, передає Українська правда.

 Норвегію визнали найкращою країною для життя в похилому віці. Експерти відзначили наявність добре розвинених організацій із піклування про літніх людей, а також проведення кампаній з підвищення серед населення обізнаності відносно проблем громадян похилого віку.

До першої десятки також увійшли Швеція, Швейцарія, Канада, Німеччина, Нідерланди, Ісландія, США, Японія та Нова Зеландія.

У Білорусі 64-те місце, в Росії – 65-те. Причому російські пенсіонери стали жити краще – торік країна мала 78-му сходинку.

Україна цього року посіла 82-гу сходинку, опинившись посередині між Ганою та Марокко. Найгіршою країною для того, щоби в ній постаріти, визнали Афганістан.