Українець створив у Німеччині «готель без стін» (ФОТО)

Автор: Турій Роман

19 Чер, 2015 17:23

Українець створив у Німеччині «готель без стін» (ФОТО)

Дизайнер та архітектор Сергій Торбінов з України створив інсталяцію «Hotel Balzer. Transfer» у місті Бад Емс (Німеччина). Ідея проекту – перенести простір відомого місцевого готелю «Balzer» в інші місце та час, позбавляючи його вікон і стін, натомість залишаючи лише двері.

«Кожна споруда це є простір. Вона має свої розміри та складається з різноманітних елементів – таких, як стіни, перекриття, вікна, двері… І саме двері є входом у цей простір. Вони мають глибинне значення – символізують перехід з одного простору в інший», – розповідає про інсталяцію її автор.

«Balzer» – архітектурний ансамбль, що був одним із перших курортних готелів класу люкс у Бад Емсі. Він побудований у 1853 р., а головну споруду будівлі демонтовано в 2005 р.

Структуру головної споруди (план першого поверху) було взято за основу проекту. Згідно з основним правилом містобудування Бад Емсу, кожна споруда у місті, яка проектується уздовж головної вулиці або річки Лан (Lahn) повинна бути зорієнтована головним фасадом перпендикулярно до вулиці та водойми. Готель «Balzer» мав таку орієнтацію. Таким чином митець робить тривимірне віддзеркалення структури споруди через річку Лан з одного боку на інший бік (Kurpark Bismarckhöhe) і розміщує тільки двері цього готелю в конкретних місцях стосовно плану споруди. Оригінальні двері були взяті з другої частини архітектурного ансамблю – покинутого будинку для персоналу, який зберігся до сьогодні як руїна.

Проект «Hotel Balzer. Transfer» є не тільки нагадуванням про видатну історію споруди, але й про процес трансформації з найбільш дорогого готелю в руїну.  Це є також частиною реальності, яка стирає кордони між побудованим та уявним, між минулим та сьогоденням, яка дає змогу торкнутися до цього внутрішнього простору.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...