Українська документальна стрічка посіла першу сходинку найавторитетнішого кінорейтингу

Автор: Турій Роман

01 Aug, 2014 17:16

Поділитись публікацією
Українська документальна стрічка посіла першу сходинку найавторитетнішого кінорейтингу
Видавець найстарішого та найавторитетнішого кіножурналу Sight & Sound, оприлюднив результати голосування за найвизначніший документальний фільм всіх часів. Ним став український фільм “Людина з кіноапаратом” .

Стрічка “Людина з кіноапаратом” (1929) Дзиґи Вертова посіла першу сходинку найавторитетнішого кінорейтингу, який оприлюднив Британський кіноінститут (BFI). Про це  повідомляє Національний центр Олександра Довженка, передає Українська правда.

З більше 200 критиків і 100 фільммейкерів з усього світу, які взяли участь у складанні цього рейтингу, 110 назвали найкращим документальним фільмом всіх часів українську стрічку.

Фільм “Людина з кіноапаратом” переміг в рейтингу журналу Sight & Sound попри те, що до нього було номіновано понад 1000 фільмів від зародження кінематографа до наших днів, кожен п’ятий з яких був знятий після 2000 року: тим неймовірніше, що німа стрічка 1929 року отримала таке визнання кінопрофесіоналів. Журнал Sight & Sound – найстаріший з існуючих кіножурналів у світі, який виходить в Великобританії з 1932 року.

Неоднозначно сприйнятий критиками, й зовсім незрозумілий аудиторії, авторефлексивний експеримент”Людина з кіноапаратом” Вертова невдовзі був викреслений з історії радянського кіно й надовго забутий.

Одна з оригінальних афіш фільму

“Людину з кіноапаратом” згадали лише в 1960-х роках по смерті режисера, коли кінематографісти французької “нової хвилі” перевідкрили його творчість.

Знятий в Одесі, Києві та Харкові, фільм є методологічним посібником для кінодокументалістів і одночасно “фільмом про фільм”, в якому ставляться питання про природу безпристрасної фіксації реальності.

“Людина з кіноапаратом”, маніфест Вертовської футуристичної концепції “кіноока” є взірцем неймовірного монтажного експеримента, “кіносимфонії”, про життя радянського мегаполіса, в якому ще рясно розлиті ознаки славетної політики українізації – написи, гасла, плакати тощо.

Одна з оригінальних афіш фільму