Українські активіст(к)и поглиблювали міжкультурний діалог із польськими ровесниками (ФОТО)

Автор: Дубінець Вікторія

14 Вер, 2017 09:04

Поділитись публікацією
Українські активіст(к)и поглиблювали міжкультурний діалог із польськими ровесниками (ФОТО)

Із 4 по 11 вересня українські активіст(к)и, зокрема, з числа внутрішньо переміщених осіб, студент(к)и, діяч(-і/ки) мистецтва спілкувалися з польськими ровесниками.

Молодь обговорювала українсько-польську історію і життя в обох країнах сьогодні, навчалася розуміти одне одного та діяти спільно. Як розповідають організатор(к)и, метою цього обміну було передусім створення нової комунікативної та діалогової платформи для активістів та активісток різних етнічних, культурних та соціальних категорій в обох країнах, залучення до діалогу ВПО, правозахисників і правозахисниць із Донбасу і Криму, активістів та активісток старшого шкільного та студентського віку.

За допомогою інтерактивних ігор та неформального спілкування молодь з України та Польщі дізнавалась про середовище життя одне одного. На початку освітньо-інтеграційної подорожі організували вечори української та польської культури. У подальші дні учасники та учасниці програми говорили про перехресні стежки наших історій, подекуди розрізнене тлумачення подій у кожній із країн. Відтак, спільне бачення історичних процесів учасники та учасниці презентували в місцевій школі з допомогою низки перфомансів, до створення яких залучили її учнів.

Напередодні свого від’їзду із Конінок українсько-польська команда провела опитування серед жителів селища щодо їхнього ставлення одне до одного, до українців, до влади тощо. Цікаво, що більшість опитаних не бачить проблем у взаєминах між українцями та поляками загалом, підтримує ідею міжкультурних обмінів. Проте неприхильне може виявитись під час обговорення подій минулого, зокрема, однієї з найчорніших сторінок українсько-польського минулого – Волинської різні, йдеться на сторінці СТАН \ STAN art group.

Своєрідним підсумком освітньо-інтеграційної подорожі стали мультимедійні матеріали, які підготували учасники та учасниці. Основна ідея створених ними текстів, фото, відео, плакатів написаної разом пісні полягає у тому, щоб не повертатись до прикрих подій минулого, а єднатися двом країнам задля збагачення культурним досвідом, підтримки та співпраці.

Візит української молоді до Польщі організувала ГО “Молодіжна організація “СТАН” спільно з польською фундацією Instytut Europejski Pro Futuro Europae в рамках проекту “Learning for understanding”.

Цей та інші навчальні візити здійснюються за сприяння Польсько-Української ради обміну молоддю. Вони є продовженням довготривалого проекту “Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України”, який реалізовує організація “СТАН”, за підтримки фонду National Endowment for Democracy.