Українські військові повертають пам’ятники Великої Вітчизняної війни

Автор: Турій Роман

02 Aug, 2014 10:21

Поділитись публікацією
Українські військові повертають пам’ятники Великої Вітчизняної війни

Днями, під час зачистки міста Константинівка Донецької області, воїнами високомобільних десантних військ та розвідниками було знайдено радянський танк періоду другої Світової війни – «ІС-3».

Свого часу, він слугував пам’ятником  Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками. Терористи зняли машину з постаменту та переобладнали для бою в сучасних умовах. Танк використовувався маргиналами,  в першу чергу, як засіб психологічного впливу на громадськість. Вони їздили ним містами Донбасу та хизувались своєю надуманою військовою силою. На броні бандити намалювали велетенську червону зірку, а додаткові баки прикрашали написи  – «На Львов» та «На Киев».  Крім цього терористи  використовували його, як пересувну броньовану вогневу точку. Спеціалістами Збройних Сил України досліджується факт стрільби з гармати танку. Та беззаперечним є той факт, що з великокаліберного кулемету на саморобній турелі, яку терористи встановили на башті танку, вівся вогонь як по мирному населенню, так і по воїнах АТО.

Після встановлення акумуляторів, бойова машина завелась і сама заїхала на трал для транспортування на ремонтну базу Збройних Сил України. Після проведення всіх необхідних робіт з демілітаризації цього броньованого пам’ятника, його урочисто повернуть назад на постамент.

Олександр Штупун.

Фото автора.