Українським волонтерам закордонні благодійники обіцяють від 400 до 1200 тонн гуманітарної допомоги щомісяця, – Островський

Автор: Людмила Баран

19 Тра, 2015 12:52

Українським волонтерам закордонні благодійники обіцяють від 400 до 1200 тонн гуманітарної допомоги щомісяця, – Островський

Закордонні благодійні організації передаватимуть гуманітарні вантажі для біців АТО та переселенців українським волонтерам, а не уряду. Зокрема, через Франківськ.

Про це  івано-франківські громадські активісти розповіли на прес-конференції 19 травня.

Як уже повідомляла “Галка”, в Івано-Франківську створять всеукраїнський логістичний центр волонтерської допомоги.  З відповідною ініціативою виступили закордонні організації, які більше довіряють українським волонтерам, аніж урядовим структурам. Рішення про це прийнято 13 травня на спільному з’їзді українських та світових волонтерських груп.

Громадський активіст Роман Островський наголосив, що мова не про об’єднання волонтерських організацій, а про диспетчерський центр, який координуватиме поставки гуманітарної допомоги.

За його словами, перша поставка – 10 фур з медикаментами, продуктами та одягом має надійти від Угорщини, орієнтовно 25 травня. Як її розподіляти, вирішуватимуть самі волонтери. Тим не менш закордонні благодійники поставили умови: обов’язково допомога переселенцям, мінімум десяток офіційних приймаючих сторін. Чотири фури відправлять на Закарпаття, шість  – на Івано-Франківськ.

В Івано-Франківську має працюватиме склад, на який поставлятимуть допомогу. Також склади будуть в Харкові та Дніпропетровську. Крім Угорщини, поставку гуманітарної допомоги планує  Естонія та  Німеччина. Як сказав Роман Островський, всього буде надходити 400-1200 тонн допомоги  щомісяця.

Першими отримувачами гуманітарної допомоги будуть громадські організації “Промінь ІФ” та “Громадська ініціатива Галичини”. Як пояснив Дмитро Банах, представник  ГО «Промінь-ІФ», це була реакція на їхній лист про допомогу.  Не було якогось особливого критерію відбору організацій.

 “Ніхто на себе ніяких ковдр не тягне. Якщо допомога надійде, то вона буде розміщена на загальному складі і буде отримуватися всіма. Допомога має  буде документуватися відповідно до українського законодавства”, – розповів Дмитро Банах, представник  ГО «Промінь-ІФ».

Мирослав Гочак, голова Світового Конгресу Українських Молодіжних Організацій  сказав, що важливо консолідувати чесні волонтерські організації України, щоб закордонні кошти не осідали у чиїхось кишенях.  Буде створена база даних, щоб слідкувати за надходженням і отриманням гуманітарної допомоги.

“Ця  структура  створюється, щоб запобігти махінаціям. Діаспора це підтримує”, – зауважив Гочак.

Проте, як зазначили на прес-конференції, поки що невідомі всі деталі співпраці закордонних благодійних організацій з українськими волонтерами.  Організаційні питання обговорюватимуться на другому з’їзді волонтерів в Івано-Франківську.  На нього запрошують всіх активістів, які готові співпрацювати.

Інші волонтери, які прийшли на прес-конференцію, заявили, що не почули нічого конкретного. Незрозуміло, за якими критеріями відбиратимуть організації до співпраці, та, як саме вирішуватимуть, куди і кому поставляти допомогу.

 

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry