Український плавець Романчук здобув перше “срібло” для України на Олімпіаді в Токіо

01 Сер, 2021 09:51

Вранці першого серпня у фіналі запливу чоловіків на 1 500 метрів вільним стилем Олімпіади-2020 у Токіо срібну медаль здобув українець Михайло Романчук, поступившись американському плавцю.

У фіналі змагань взяли участь двоє українських плавців – Михайло Романчук і Сергій Фролов. “Золото” виграв американець Роберт Фінке, а срібну медаль здобув Михайло Романчук. “Бронзу” завоював Флоріан Веллброк з Німеччини.

Фінке прийшов до фінішу з результатом за часом 14:39:65, Романчук – 14:40:66. Веллброк проплив дистанцію за 14:40:91.

Для України це перша срібна медаль на Олімпіаді-2020. До цього українські спортсмени здобули п’ять бронзових нагород.

Романчук став єдиним українцем, що здобув у Токіо дві медалі. А також першим за 17 років плавцем, що виграв щонайменше одну медаль саме у цьому виді спорту.

“Задоволений другим місцем, тому що для мене це незвична практика – змагатися зранку. Все-таки у нас четверта ранку, а в Америці – вечір. Це також зіграло велику роль. Але такі реалії нашого життя, і всі були в однакових умовах. І я не можу сказати, що хтось там переміг через те, що змінили розклад. Всі були в однакових умовах, і американець виявився сильнішим…

У мене дві медалі – “срібло” та “бронза”. Якби був ще один заплив – було б і “золото”, але, на жаль, його немає. Проаналізуємо з тренером виступ та помилки, які, упевнений, що були. Будемо їх враховувати та рухатися далі”.

Показав свій максимум, все, на що здатний. Упевнений, якби фінали були ввечері – боровся за “золото”. Шансів було б набагато більше, оскільки ввечері почуваю себе краще. Але нічого, не закінчую кар’єру, мені є, що доводити іншим”, – зазначив плавець.