Українці не купують автомобілі чиновників через складну систему покупки і недостатню рекламу – експерти

Автор: Турій Роман

13 Jun, 2014 07:56

Поділитись публікацією
Українці не купують автомобілі чиновників через складну систему покупки і недостатню рекламу – експерти

Незважаючи на те, що виставлені на аукціон автомобілі уряду мають досить прийнятну стартову вартість, попит на них невеликий. Підтвердження провалений перший аукціон з продажу машин секретаріату уряду України. Нагадаємо, що з 73 авто було продано всього 8.

Експерти сайту RST.ua розповіли, що основна причина низького попиту – це відсутність традиції автомобільних торгів в країні, незвична система аукціонної покупки машини і недостатня реклама.

«Основна причина – це те, що не всі знають, як влаштований автомобільний аукціон і не розбираються в його принципах. Для багатьох це дивина. До того ж покупці можливо, просто не хочуть зв’язуватися з додатковою вартістю авто у вигляді ПДВ, оплатою винагороди самому аукціону в 5% від остаточної вартості. Додатково до всього – недостатня реклама самого заходу і вартості продаваних машин», – розповіли в RST.ua.

Також експерти повідомили, що найбільш доступний за вартістю автомобіль у кабмінівському аукціонному списку за 11 червня поточного року – мікроавтобус Mazda E2200. Його уряд оцінило в 31,13 тис. грн. Але до цієї вартості необхідно ще додати суму ПДВ. Разом виходить 37,36 тис. грн. В цілому ж дана модель 1997 року з об’ємом двигуна 2,2 літра має середньоринкову вартість.

Однак є в аукціонному списку є і вигідні пропозиції. Наприклад, на десятирічномуVolkswagen Passat з об’ємом двигуна 1,8 літра або семирічної Skoda Octavia A5 1,6 можна заощадити від 20 тис. грн.

Нагадаємо також, що міністр Кабінету міністрів Остап Семерак заявив, що 4 липня пройде другий аукціон з продажу автомобілів Кабміну і зазначив, що останній день подання заяв на участь – 27 червня.