Українці переплачують до 400 грн за закордонний паспорт, – експерт

Автор: Турій Роман

13 Чер, 2014 14:28

Поділитись публікацією
Українці переплачують до 400 грн за закордонний паспорт, – експерт

Виготовлення закордонного паспорту, за постановою Верховного суду, має коштувати 170 гривень. Все інше – незаконні побори від Державної міграційної служби, говорить заступник голови правління Центру політико-правових реформ Віктор Тимощук.

Читайте також: Тимощук сходив на парад в Росії з георгієвською стрічкою (ФОТО)

«Єдина ціна за закордонний паспорт становить 170 грн. – таке рішення виніс Верховний суд України. Ця сума вже покриває усі необхідні витрати. Проте, навіть попри це, з людей деруть зайві гроші. Кожен громадянин, що замовляє закордонний паспорт, переплачує за нього від 200 до 400 грн. Це відверте нехтування закону. Тут має працювати прокуратура, Міністерство закордонних справ, яке відповідає за Держміграційну службу, Кабінет міністрів, і, може, навіть і сам прем’єр-міністр. На цій справі відмиваються мільйони, і, може, відмиватимуться далі», – говорить експерт, пише gazeta.ua.

Робити закордонний паспорт сьогодні можна тільки у центрах надання адміністративних послуг:

«Можна говорити про те, що сьогодні у паспортних столах створюють штучну кризу: нестачу кадрів. Черги змушують людей звертатися до державного підприємства “Документ”, яким управляє Держміграційна служба. Там платні послуги й на цьому непогано заробляють. Проте туди не треба звертатися: законодавчо ця діяльність також заборонена», – говорить Віктор Тимощук.

Державна міграційна служба на своєму офіційному сайті визначає вартість закордонного паспорта у 377 грн. 15 коп: 170 грн зазначається як держмито, інші платежі визначають як сплату за послуги та вартість бланка. Рішення Верховного суду у відомстві називають «юридичною колізією».

Теги: