Українці вже почали переносити через кордон засоби захисту для військових

Автор: Людмила Баран

10 Чер, 2014 15:50

Поділитись публікацією
Українці вже почали переносити через кордон засоби захисту для військових

Мешканці Львівської області перенесли на руках через кордон з Польщею 700 шоломів для учасників АТО на Сході.

До таких дій вдалися через законодавство Євросоюзу, яке забороняє вивезення за межі країн-членів ЄС військових засобів, повідомляє Радіо Свобода. Тож шоломи, закуплені на території Євросоюзу ініціативними українцями, через кордон можна було лише перенести.

На заклик, поширений у соціальних мережах, приїхати до кордону і перенести шоломи, відгукнулися понад 300 осіб. Вони пішки переходили пункт пропуску у Шегині, а поверталися вже з шоломами у руках – як зі своєю власністю. Один із координаторів акції, самооборонець Андріан Кліщ розповів, що вже у вівторок всі 694 шоломи передають військовим, які поїдуть на схід.

Ціна одного з шоломів за кордоном – 60 євро, що дешевше, ніж в Україні. Андріан Кліщ також розповів, що 6 шоломів під час перетину кордону, ймовірно, вкрали ті, хто їх переносив, бо після завершення акції їх недорахували.

Гроші на закупівлю шоломів надали меценати, львівські підприємці оплатили видатки на автобуси, якими люди їхали на українсько-польський піший пункт пропуску у Шегині.

Як відомо, до власноручного переправлення через кордон бронежилетів для івано-франківських військових закликали обласний прокурор та депутат Юрій Романюк.