Україну на премії «Оскар» представлятиме фільм «Погані дороги»

Автор: Костинюк Олександр

28 Sep, 2021 01:55

Україну на премії «Оскар» представлятиме фільм «Погані дороги»

Український Оскарівський комітет повідомив, що на 94-ій премії «Оскар» у категорії «Міжнародний повнометражний фільм» Україну представлятиме стрічка Наталки Ворожбит «Погані дороги». 

Фільм-представника України у боротьбі за премію Американської академії кінематографічних мистецтв і наук обирали 11 членів Оскарівського комітету, троє з яких не мали права голосувати через конфлікт інтересів (члени творчої групи та дистриб’ютор фільмів-кандидатів). Результати голосування такі:

 1. «Погані дороги», Наталія Ворожбит – 5 голосів та 3 додаткові бали (за світову прем’єру на фестивалі класу А, нагороду на фестивалі класу А та рецензії у міжнародних профільних виданнях).
 2. «Стоп-Земля», Катерина Горностай – 3 голоси та 3 додаткових бали
 3. «Відблиск», Валентин Васянович – 2 голоси та 2 додаткових бали.
 4. «Носоріг», Олег Сенцов – 1 голос та 2 додаткових бали.
 5. «Чому я живий», Вілен Новак – 0 голосів та 0 додаткових балів

«Цьогоріч відбір був по-справжньому конкурентним і драматичним: змагалися фільми, в кожного з яких є беззаперечні чесноти, необхідні для перспективної участі в оскарівських перегонах. В результаті Український оскарівський комітет певним чином підтвердив рішення кінокритиків і членів Української кіноакадемії, які вже віддавали «Поганим дорогам» свої призи. Побажаємо творцям стрічки успіху!» – сказав голова Українського Оскарівського комітету Алік Шпилюк, пише Yabl.

Довідково. Основою стрічки «Погані дороги» стала однойменна п’єса авторки. Картина складається з чотирьох новел, дія яких відбувається на дорогах Сходу України протягом 2015 року. Вона розповість не пов’язані між собою історії про стосунки людей, понівечених війною. Чотири розбиті дороги, чотири типи стосунків, питання любові, довіри, зради, ненависті, порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних. Головними героями стали жителі Донбасу та українські військові, життя яких проходить по обидві сторони лінії розмежувань. Ці люди сприймають реальність крізь призму психологічних травм і живуть сьогоденням, адже в умовах військового конфлікту складно знати напевне, що твоє завтра таки настане.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
 • like
 • exciting
 • laugh
 • surprise
 • sad
 • angry