Укренерго людською мовою пояснило, що відбувається з українською енергосистемою

Автор: Вадим Войтик

21 Лис, 2022 15:05

Поділитись публікацією
Укренерго людською мовою пояснило, що відбувається з українською енергосистемою

В компанії НЕК «Укренерго» розповіли споживачам, що відбувається зараз з українською енергосистемою, та чому потрібні відключення енергії. 

Уявімо, що в країні більшість ключових транспортних розв’язок та мостів на магістральних трасах, якими можна дістатися із заходу на схід, більше не придатні для проїзду. Вони зруйновані.

Потрапити зі Львова до Харкова все ще можливо, але значно меншими дорогами, пропускна здатність яких не може забезпечити великий потік автомобілів. Це означає, що час на дорогу, який був 8-10 годин, може займати кілька днів. Десь доведеться постояти в заторі та їхати повільніше.

Ця аналогія ілюструє ситуацію в енергосистемі країни, яка є зараз головною ціллю російського терору. Лише 15 листопада ворожі ракети пошкодили 15 енергооб’єктів, не працюють тисячі кілометрів магістральних високовольтних ліній. Ця інфраструктура необхідна для видачі електроенергії з електростанцій та передачі з західних регіонів на схід, тобто по всій країні.

Більше 1000 фахівців «Укренерго» 24/7 працюють над відновленням енергосистеми, латають те, що можна залатати і замінюють те, що можна замінити.

Для того, щоб втримати стабільну роботу енергосистеми за таких умов та уникнути ще більших аварій, ми вимушені вдаватися до примусових обмежень споживання — до 40% по країні. Зараз, на жаль, графіки застосовані по всій Україні.

Такі заходи можна порівняти з роботою регулювальника під час заторів на дорогах. Якщо на трасі тривають ремонтні роботи, регулювальник зупиняє рух автомобілів з одного боку, та пропускає інших. Це єдина можливість проїхати вузькою дорогою за таких обставин. Поки водії в заторі сердяться на регулювальника, ремонтники відновлюють дорогу.

З міркувань безпеки ми не можемо показати вам всі деталі та масштаб руйнувань.

З кожною атакою відключення світла можуть тривати ще довше. Удари по енергосистемі — це єдине, що залишилося ворогу, який програє бій героїчним ЗСУ на фронті. Це потребує витримки та мужності, як від енергетиків, яким доводиться постійно ремонтувати знищене ворогом, так і від кожного українця, яким доводиться змінювати свій спосіб життя.

Витримка і мужність — те, що нам знадобиться цієї зими, якщо ми хочемо перемогти.

Читайте також: 11 червня на Прикарпатті знеструмлять три черги (ГРАФІК)

Теги: