“Укренерго” просить українців не долучатися до акції “Година Землі”

Автор: Застава Максим

25 Бер, 2023 17:06

Поділитись публікацією
“Укренерго” просить українців не долучатися до акції “Година Землі”

В “Укренерго” закликають не долучитись до екоініціативи “Година Землі”, оскільки масове вимкнення світла не допомагає економити електроенергію, а навпаки шкодить енергосистемі.

Читайте також: В Укренерго попереджають про можливе вечірнє знеструмлення

Про це повідомляє пресслужба НЕК “Укренерго”, передає Економічна правда.

​​“Друзі, будь ласка, не ведіться на заклики долучитися до “Години Землі” і в певний час масово вимкнути світло – це не сприяє економії електроенергії, не допомагає Землі, зате може дуже нашкодити енергосистемі”, – закликають в “Укренерго”. 

В компанії пояснюють, що кількість виробленої електроенергії в кожен момент часу має відповідати кількості спожитої – це закон фізики. Одночасне вимкнення світла – це короткочасне зниження споживання. 

Якщо цю акцію підтримає багато людей,  особливо у великих обласних центрах, це може призвести до профіциту потужності в окремих регіонах. Для забезпечення балансу енергосистеми диспетчер буде змушений різко знижувати потужність маневрової генерації – іншими словами, відключати працюючі енергоблоки. 

“Це погано навіть у мирний час, а зараз українські електростанції, як і мережі, зазнали значних пошкоджень від ударів Росії. Різке виключення, а потім включення  – коли “Година Землі” завершиться – це зайве навантаження, яке не на користь надійності енергосистеми”, – додають в компанії.

Додається, що найкращою допомогою кожного є щоденне ощадливе використання електроенергії у пікові ранкові та вечірні години.

Теги: