“Укрнафта” зберігає стабільні показники видобутку нафти і газу та чекає нових інвестицій й дозволів

Автор: Застава Максим

14 Сер, 2019 11:28

“Укрнафта” зберігає стабільні показники видобутку нафти і газу та чекає нових інвестицій й дозволів

За оперативними даними, в липні 2019 року ПАТ «Укрнафта» видобуло 125,9 тис. т нафти та конденсату та 97,1 млн м3 газу, що відповідно на 0,5 % та 7,5% більше порівняно з липнем 2018 року та на 1,9% та 2,6% більше за видобуток червня 2019 року.

Cередньодобові показники видобутку вуглеводнів у липніс клали 4,06 тис. т/добу нафти та конденсату та 3,13 млн м3/добу газу, дещо зменшившись у порівнянні з попереднім місяцем. Уповільнення динаміки видобутку пояснюється, насамперед, обмеженнями грошового потоку через невирішену проблему податкового боргу. Ще однією причиною стала часткова зупинка видобутку в НГВУ «Надвірнанафтогаз» через 20-денне перекриття дороги місцевими мешканцями.

На тлі відсутності рішення уряду щодо запропонованого варіанту погашення простроченого податкового боргу, витрати «Укрнафти» на обслуговування податкового боргу майже в 2,5 рази перевищують обсяг капітальних інвестицій. В 1 півріччі 2019 року «Укрнафта» спрямувала на забезпечення під можливі штрафи і пені за несплачені рентні платежі і податки минулих періодів 1,8 млрд грн, в той час як капітальні вкладення становили 749 млн грн.

«Укрнафта» неодноразово наголошувала, що перейти від стабілізації видобутку до його зростання компанія зможе лише за рахунок збільшення інвестицій у модернізацію інфраструктури, інтенсифікацію видобутку, буріння нових свердловин і забурювання бічних стовбурів у районах пошуково-розвідувальних робіт та отримання нових спецдозволів на видобуток вуглеводнів.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...