Укрзалізниця піднімає ціни на залізничні квитки ще на 10%

Автор: Вадим Войтик

23 Sep, 2014 20:37

Поділитись публікацією
Укрзалізниця піднімає ціни на залізничні квитки ще на 10%

“Укрзалізниця” 1 жовтня проведе чергову індексацію тарифів на проїзд у пасажирських поїздах внутрішнього сполучення на 10% по відношенню до 2013 року в усіх категоріях пасажирських вагонів, окрім СВ і поїздів категорії “Інтерсіті+”.

Про це повідомив на брифінгу начальник управління аналітики Головного управління перевезень “Укрзалізниці” Микола Топчієв.

Перше підвищення тарифів на проїзд у пасажирських поїздах на 10%, як повідомляла Галка, було проведене 8 серпня. Як підкреслив Топчієв, після другого етапу індексації тарифів із 1 жовтня вартість проїзду, навпаки, зменшиться порівняно з тарифами на літні перевезення, оскільки діятиме понижуючий коефіцієнт індексації вартості проїзду залежно від періоду року – 0,93.

«Пасажири не відчують підвищення вартості квитків, адже з 1 жовтня вступає в дію понижуючий календарний коефіцієнт індексації вартості проїзду в пасажирських поїздах – 0,93. Таким чином, ціна на проїзд залізничним транспортом стала нижчою, ніж у червні-серпні поточного року, коли діяв календарний коефіцієнт 1,07», – пояснив Топчієв.

Також наприкінці липня “Укрзалізниця” провела індексацію тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом територією України на 12,5% по відношенню до 2013 року, що дозволить підвищити дохід залізничної галузі на 1,8 млрд грн.

«Укрзалізниця» неодноразово підкреслювала, що в Україні пасажирські перевезення є збитковими й покриваються за рахунок прибутку від вантажних перевезень, і для того, щоб вийти на рівень нульової рентабельності в пасажирському секторі, необхідно підвищити тарифи на проїзд у пасажирських поїздах майже втричі.

Теги: