Укрзалізниця підвищила ціни на проїзд. Заощадити можна на попередній покупці квитків

Автор: Вадим Войтик

13 Aug, 2014 08:49

Поділитись публікацією
Укрзалізниця підвищила ціни на проїзд. Заощадити можна на попередній покупці квитків

“Укрзалізниця” провела індексацію залізничних пасажирських та вантажних тарифів на 10% по відношенню до 2013 року. В цілому підвищення тарифів в грудні 2014 року до грудня попереднього року складе 21%, зазначили в УЗ.

Тарифи на проїзд у пасажирських поїздах проіндексовані з 8 серпня і вдруге будуть проіндексовані з 1 жовтня цього року. Вартість проїзду збільшиться двічі по 10% у всіх категоріях пасажирських вагонів, крім СВ та потягів “Інтерсіті+”. Однак тарифи на пасажирські перевезення і після індексації залишаться нижче їх економічно обгрунтованого рівня”, – повідомили в компанії і додали, що проїзд по українській залізниці є найдешевшим серед країн СНД.

“Зокрема, зараз вартість проїзду в плацкартному вагоні фірмового потяга за маршрутом Київ – Харків (489 км) при дії коефіцієнта по днях тижня 1 і періоду року 1,07 (з урахуванням комісійного збору, вартості постільної білизни) становить 115,4 грн, в купейному вагоні – 207,94 грн. Після першого етапу підвищення тарифів вартість проїзду в плацкартному вагоні збільшиться на 8,84 грн і складе 124,24 грн, в купейному – на 18,1 грн і складе 226,04 грн. Після другого етапу – з 1 жовтня 2014 року, вартість проїзду зменшиться, так як діятиме більш низький коефіцієнт періоду року – 0,93”, – підрахували в УЗ.

При цьому “Укрзалізниця” з 8 серпня ввела нову диференціацію тарифів при попередньому продажі проїзних документів. Тепер пасажири зможуть економити на вартості проїзду в вагонах 1-го класу “Інтерсіті+” при попередній купівлі квитків, повідомляють в компанії.

“Найбільшу знижку можна отримати, купивши квиток за 30 діб перед датою відправлення поїзда. Чим ближче до дати відправлення, тим вартість нижча. Але за 1-4 доби покупка квитків у вагон 1-го класу “Інтерсіті+” обійдеться дорожче”, – зазначили в УЗ. Також перевізник нагадав, що при купівлі квитка за 30 діб до дати відправлення діє коефіцієнт індексації 0,85 від вартості плацкарти, тобто зниження вартості квитка на 15%. Якщо квиток куплений за 29-25 діб до дати відправлення, то квиток дешевший на 10%; за 24-15 діб – дешевше на 5%; за 14-5 діб – вартість квитка залишається без змін.

Також “Укрзалізниця” вводить нові коефіцієнти гнучкого регулювання по днях тижня на проїзд у вагонах як першого, так і другого класу. “Понеділок і вівторок – коефіцієнт індексації 0,90 від вартості плацкарти, тобто зниження вартості квитка на 10%. П’ятницю і неділю коефіцієнт індексації 1,10 від вартості плацкарти, тобто підвищення вартості квитка на 10%”, – повідомляє компанія . Крім того, при купівлі квитків в обидві сторони “туди і назад” діє знижка 10%.