Улюблений фільм мешканців Західної України – “Роксолана”

Автор: Людмила Баран

15 Тра, 2014 11:27

Поділитись публікацією
Улюблений фільм мешканців Західної України – “Роксолана”

За результатами соціологічного опитування найбільше в Україні люблять стрічки радянського походження. Однак на перше місце вийшов серіал “Величне століття. Роксолана”. На Заході він популярніший, ніж в інших регіонах.

15-25 квітня 2014р cоціологічна група «Рейтинг» у рамках проекту «Народний ТОП» попросила українців назвати три свої улюблені фільми. Опитала 2000 осіб. Вони назвали близько 600 кінострічок.

Так, серед улюблених фільмів українців більшість (40%) радянського походження. Третина – іноземного, кожен п’ятий – російського і лише 5% – українського.Що цікаво – російські фільми визнані улюбленими найрідше як на Заході, так і на Донбасі (лише по 17%).  Найбільші прихильники радянського кіно на Сході (41%), Півдні (46%) та Донбасі (50%). В останніх двох – найменше поціновувачів українського кіно (4%).

Згідно з результатами дослідження, до найулюбленіших фільмів українців увійшли «Величне століття. Роксолана» (9%), «Москва сльозам не вірить» (8%), «Діамантова рука» (7%), «Іронія долі або з легким паром» (6%), «Любов і голуби», «Службовий роман» та «В бій ідуть самі «старики» (по 5%), «Операція «Ы», «Кавказька полонянка», «17 миттєвостей весни» та «Дівчата» (по 4%).

На Заході популярнішими, ніж у решті регіонах, є «Роксолана», «Сила», «Бригада», «Обручка» та «Анжеліка». В цьому регіоні найбільше люблять кінострічки іноземного походження  (45%). Cеріали найбільше дивляться у Західному регіоні (39%).  Глядачами серіалів є частіше жінки, україномовні жителі сіл та люди з нижчими доходами.