Унікальний сувенір створила студентка з Прикарпаття – поєднала косівську кераміку і флешку (ФОТО)

Автор: Застава Максим

25 Гру, 2019 09:46

Унікальний сувенір створила студентка з Прикарпаття – поєднала косівську кераміку і флешку (ФОТО)

Днями відбувся перегляд курсових проєктів і робіт в матеріалі відділу художньої кераміки кафедри декоративно-прикладного мистецтва Косівського інституту. Особливу увагу привернув подарунковий набір студентки третього курсу Антоніни Жолобайлюк.

Читайте також: Очільницю села Єзупіль відзначили грамотою Верховної Ради (ФОТО)

Виконані в матеріалі скринька і корпуси для USB-флеш-накопичувачів виготовлені на основі програмного завдання другого курсу з проєктування, в якому головними напрямками є збереження та розвиток традицій виготовлення косівської мальованої кераміки, впровадження інноваційних ідей, експериментальних практик у формотворення та декорування, пише Івано-Франківщина туристична.

Нагадаємо, косівську мальовану кераміку внесли до спадщини ЮНЕСКО.

Авторка ідеї унікального подарунку Антоніна Жолобайлюк повідомила, що косівська флешка є результатом виконання завдання курсової роботи – виготовлення подарункового виробу.

Студентка запропонувала ідею, намалювала ескіз, який доопрацьовувався разом із керівником проєкту Олександрою Кушнір.

Оболонка керамічна, виготовлена з  глини. Спочатку була створена форма у вигляді двох порожнистих пластин, далі корпус декорувався і розписувався у традиційному стилі косівської мальованої кераміки. Виріб проходив дворазове випалювання і аж потім пластини склеїли у повноцінний сувенір.

Сувенір працює і має 32 гігабайти. Наразі унікальна флешка виготовлена в єдиному екземплярі. Це повністю ручна робота, процес виготовлення якої зайняв півтора тижні.

До слова, Антоніна – родом з Коломиї, вона свідомо обрала спеціальність кераміста. У майбутньому планує стати народним майстром. Полюбляє малювати, читати книги, подорожувати.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...