Унікальну станцію моніторингу повітря презентували франківські розробники (ФОТО)

Автор: Застава Максим

31 Лип, 2020 15:54

Поділитись публікацією
Унікальну станцію моніторингу повітря презентували франківські розробники (ФОТО)

Команда франківських розробників EcoCity за підтримки проєкту Чисте повітря для України та чеської неурядової організації ARNIKA презентували унікальну мобільну станцію моніторингу атмосферного повітря Sapphire-32.

Як зазначив 15-річний розробник спеціального програмного забезпечення для станції Дмитро Обухов, станція дозволяє цілодобово проводити незалежну оцінку якості атмосферного повітря в будь-якому місці за понад 15 параметрами, передає “Галка“.

“Якість повітря тепер можна перевіряти за наступними параметрами: дрібнодисперсний пил фракції РМ10, РМ2,5, чадний газ СО та вуглекислий газ СО2, діоксид нітрогену NO2, сірчастий ангідрид SO2, формальдегід H2CO, аміак NH3, приземний озон O3, сумарні концентрації органічних сполук TVOC”, – пояснює Обухов.

До слова, попередні версії станцій створювалися на основі європейських розробок. Українці їх удосконалювали. А Sapphire-32 – як апаратно, так і програмно – створена з нуля.

“Як фахівець, як науковець, як людина, яка понад 10 років займається моніторингом, можу сказати, що ми стаємо свідками творення історії з моніторингу повітря. З цією станцією дослідники тепер не прив’язані до Wi-Fi, не прив’язані до електромережі. Тепер науковці будь-коли можуть провести аналіз повітря – в польових умовах. Мобільність та автономність станції Sapphire-32 надають унікальну можливість оцінити якість та безпечність повітря в умовах надзвичайних та аварійних ситуацій, пожеж, несприятливих метеоумов та різкого погіршення якості повітря”, – зазначає науково-технічний радник проєкту «Чисте повітря для України» Максим Сорока.

У серпні п’ять перших прототипів мобільних станцій моніторингу повітря Sapphire-32 від EcoCity будуть передані для тестування та експлуатації екоактивістам та партнерам проєкту «Чисте повітря для України» у Запоріжжя, Кривий Ріг, Дніпро, Харків та Краматорськ.

До слова, пристрій може придбати будь-хто. В базовій комплектації станція коштуватиме близько 20 тисяч гривень.

Наразі Sapphire-32 не є сертифікованим продуктом в Україні.