Унікальну виставку “Портрети добровольців на війні” відкрили в Івано-Франківську (ФОТО)

Автор: Застава Максим

21 Лис, 2017 16:44

Унікальну виставку “Портрети добровольців на війні” відкрили в Івано-Франківську (ФОТО)

У вівторок, 21 листопада, у стінах виставкового залу Національної спілки художників України експонується виставка живопису і графіки харківського художника Сергія Пущенка – автору унікального проекту “Портрети добровольців на війні”.

Читайте також: У Спаській громаді запровадили "Бюджет участі". На проєкти виділять 100 тисяч гривень

На виставці були представлені портрети бійців п’ятого окремого батальйону Добровольчого українського корпусу “Правого сектора” та п’ятого окремого батальйону Української Добровольчої Армії.

З травня 2015 року по квітень 2017 року Сергій Пущенко створив 110 картин воїнів-добровольців. З них 56 портретів з натури олійними фарбами на полотні та 54 зробив графічними матеріалами на папері та картоні. Вояки-добровольці на зворотах портретів залишили автографи – побажання, заклики, думки про життя та боротьбу за Україну.

На відкриття експозиції друг Художник (так Сергія Пущенка називають його бойові побратими) прийшов у військовій формі одягу з відзнаками на грудях.

“Навесні 2015 року я приїхав у розташування добровольчого батальйону й відтоді, можна сказати, живу там. Почав працювати з мольбертом у дворі інформаційного будинку. Бійці та командири хоч і не відразу, але звикли до того, чим я займаюся. Це живі портрети – портрети з голосом та думками”, – каже Пущенко.

Митець вважає, що добровольці – це як окрема каста.

“Коли люди добровільно йдуть боронити кордони Батьківщини – це унікальні випадки, це Герої”, – каже він.

Серед промовців та відвідувачів, присутніх на відкритті виставки, були також Герої, чиї обличчя зображено на портретах. Зокрема, друг Сергія Пущенка, Максим Швець.

“Є люди, які боронять рідний край зброєю, а є ті, хто боронить культурою”, – каже про митця Швець.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry