Університет нафти й газу разом з польськими колегами планує створити Карпатський науковий центр

Автор: Застава Максим

16 Лют, 2022 20:13

Поділитись публікацією
Університет нафти й газу разом з польськими колегами планує створити Карпатський науковий центр

Днями відбулась зустріч адміністрації Івано-Франківського національного технічного університету нафти й газу та Краківської гірничо-металургійної академії імені С. Сташиця. Сторони обговорили створення спільного освітнього та наукового європейського осередку.

Читайте також: Відкритий для всіх: сучасний Центр інноваційного розвитку відкрили на базі університету "нафти і газу" (ФОТО)

Ректор ІФНТУНГ Євстахій Крижанівський поінформував польських партнерів про ініціативи Українського уряду щодо створення визнаними університетами Європи філій в Україні. Власне багаторічний досвід співпраці між нашими університетами у сфері науки та освіти міг би стати основою для створення філії АГХ в Україні. Про позитивний досвід роботи говорив й польський колега Ян Зяя, який нагадав і про успішну програму подвійних дипломів, важливі спільні наукові та дослідницькі проєкти. Підтримав свого колегу й ректор AGH, підкресливши, що наші університети є братніми навчальними закладами:

«Ми маємо велику довіру один до одного і наш освітній та науково-дослідницький досвід. Тому ми відкриті для таких починань і готові підтримати такі ініціативи».

Оскільки польське законодавство на сьогодні надзвичайно забюрократизоване у питанні створення філії університету у будь-якій країні, учасники зустрічі дійшли до консенсусу щодо створення спільного освітньо-науково-дослідного центру, який би міг розв’язати питання освіти та науки та підняти їх на вищий рівень та заохотити до діяльності інші іноземні університети ЄС. Ця структура може стати першим унікальним осередком, який матиме  фінансування ЄС.

Сторони домовились опрацювати ініціативу створення Карпатського центру свердловинного гірництва, який би охопив не лише нафту й газ, але й інші неенергетичні рідини – ґрунтові води, мінеральні, бальнеологічні, термічні, зелену енергетику, охорону довкілля тощо. Обговорюватимуться організаційні можливості накладання організаційних структур ЗВО, наукового та освітнього  потенціалу польського та українського університетів для ефективної діяльності осередку.

Обидві сторони будуть напрацьовувати положення для узгодження нової структури в юридичному аспекті та з міністерствами освіти.