Уперше в Україні: створили унікальне видання про історію франківського вишу (ФОТО)

Автор: Дубінець Вікторія

21 Вер, 2017 07:46

Уперше в Україні: створили унікальне видання про історію франківського вишу (ФОТО)

Студентське наукове товариство Івано-Франківського національного медичного університету презентувало унікальний проект, аналогів якому в Україні немає.

Читайте також: Небайдужих просять допомогти маленькому онкохворому коломиянину (ФОТО)

Юні науковці створили DVD-диск «Альбом Слави 70», в якому міститься історія всіх кафедр університету за понад 70 років його існування.

Трішки історії. Два роки тому, коли ІФНМУ відзначав своє 70-річчя, члени СНТ почали підготовку фотоальбому про історію рідного вишу. Нещодавно яскраве видання побачило світ, проте через свою велику вартість, воно виготовлене у кількох екземплярах — для експозиції в музеї університету. А щоб славні сторінки історії могли згадати тисячі викладачів, працівників і ветеранів вишу, молоді науковці вирішили створити відеосюжети про кожну кафедру університету та записати їх на DVD. Так виникла ідея створення відео-версії Альбому Слави, йдеться на сайті університету.

«Дуже багато було охочих переглянути наш фотоальбом, і ми вирішили подарувати його кожній кафедрі, — розповідає наукова керівниця СНТ, професорка Наталія Воронич-Семченко. — Спочатку ми думали зробити електронну версію видання, але потім вирішили зробити відео-сюжети про кожну кафедру зокрема. Це була дуже важка і об’ємна робота, до неї долучились всі члени СНТ. Вони працювали з кафедрами, узгоджували матеріал із завідувачами. Тож ми вдячні усім, хто приклався до створення альбому».

Ідея створення саме відеосюжетів належить студентові п’ятого курсу, заступнику голови СНТ з інформаційного забезпечення Богданові Юркевичу.

«На диску представлені понад 30 відео-сюжетів, в яких демонструються фотографії з підписами, і на цьому фоні звучить голос нашої вже колишньої голови СНТ Стефанії Варунків, — розповідає Юркевич. — Інші університети України такого ще не робили, тож це є дійсно унікальне видання».

«Цей проект ми готували дуже довго, це була велика і клопітка робота, — говорить минулорічна очільниця СНТ, а нині лікарка-інтернка Стефанія Варунків. — Озвучення ми записували в домашніх умовах, це були довгі дні роботи і недоспані ночі. Я дуже хвилювалась, коли озвучувала, адже це велика відповідальність. Не все виходило навіть з двадцятого дубля, але ми продовжували працювати. Це цінні кадри і спогади для багатьох людей, ми знаємо, що вони будуть багато разів передивлятися ці відео, тому дуже радіємо, що ми таки зробили це».

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...