Уповноважена з прав людини попросила поліцію нагадати Марцінківу, чи може гей бути патріотом

Автор: Єва Жасминова

05 Тра, 2022 18:26

Поділитись публікацією
Уповноважена з прав людини попросила поліцію нагадати Марцінківу, чи може гей бути патріотом

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила про порушення прав і свобод представників ЛГБТІ-спільноти Івано-Франківським міським головою Русланом Марцінківим.

Про це Денісова написала у своєму офіційному телеграм-каналі, інформує Галка.

Нагадаємо, у ході інтерв’ю YouTube-каналу «РОЗМОВА» міський голова сказав, що «гей не може бути патріотом».

“Такі гомофобні висловлювання є забороненими антидискримінаційним законодавством України і в мирний час. Сьогодні, коли українське суспільство демонструє безпрецедентну єдність в забезпеченні відсічі збройної агресії російської федерації проти нашої Батьківщини, поширювати мову ворожнечі, ділити українців на «патріотів» та «не патріотів», публічно висловлювати свої упереджені судження щодо окремих категорій громадян – категорично неприпустимо!”, йдеться у дописі Денісової.

Рівність прав і свобод без будь-яких привілеїв та обмежень гарантована Основним Законом України.

“Такі висловлювання міського голови принижують честь і гідність представників ЛГБТІК-спільноти, які нарівні з усіма іншими громадянами України стоять на захисті нашої держави: борються за незалежність України в бою, здійснюють волонтерську діяльність, надають гуманітарну допомогу, фіксують воєнні злочини країни-агресора.”

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова вже направила подання пану Марцінківу з вимогою неухильно дотримуватися вимог антидискримінаційного законодавства та принести публічні вибачення за гомофобні висловлювання.

Також Денісова звернулася до Голови Національної поліції України щодо проведення перевірки зазначеної інформації та вжиття заходів реагування з огляду на наявність ознак розпалювання ворожнечі щодо представників ЛГБТІК-спільноти та порушення рівноправності громадян.

Нагадаємо, ще у 2016 році в Івано-Франківську провели“Марш за життя та сімейні цінності”. Тоді до присутніх звернувся мер міста Руслан Марцінків. Він сказав, що гей не може бути патріотом, патріотом може бути тільки християнин.

У 2020 році в інтерв’ю Українській правді Марцінків сказав, що думки своєї не змінив. Того ж року поліція вже перевіряла, чи може бути гей патріотом.

Раніше Людмила Денісова вже звертала увагу на інші вислови мера Івано-Франківська. Зокрема, щодо примусової вакцинації працівників виконкому і вивезення ромів на Закарпаття. У 2020 році була його вказівка “запакувати” і вивезти з Привокзальної площі представників ромської національності під час карантину.