УПЦ КП просить УПЦ МП обрати керівника, який створить єдину православну церкву в Україні

Автор: Людмила Баран

28 Jul, 2014 11:59

Поділитись публікацією
УПЦ КП просить УПЦ МП обрати керівника, який створить єдину православну церкву в Україні

Священий Синод УПЦ КП звернувся до керівництва УПЦ МП із закликом 13 серпня обрати новим головою Української православної церкви Московського Патріархату людину, яка поведе до створення єдиної православної церкви в Україні.

 

Ієрархи УПЦ КП вчергове повідомили, що не визнають перехід Київської митрополії під владу російського патріарха у 1685 році. Вони називають цю подію “анексією” та наголошують, що принцип “у незалежній державі – незалежна (автокефальна) церква” є нормою православної традиції. Також вони вважають незаконним Харківський собор 1992 року, де стався розкол УПЦ. Про це йдеться у заяві від прес-служби УПЦ КП, передає gazeta.ua.

“Разом з тим ми не бажаємо, щоби це розділення тривало й далі. А тому, полишаючи на остаточний Суд Божий і суд всієї повноти Церкви діла, вчинені зібранням єпископів у Харкові в травні 1992 року та всі трагічні наслідки порушення канонів, яке сталося там, ми зараз закликаємо вас, улюблені брати, до відновлення єдності”, – йдеться у заяві.

Також Священий Синод УПЦ КП закликав колег обрати митрополитом людину, яка поведе УПЦ МП до автокефалії та створення помісної православної церкви в Україні.

“Сподіваємося, що за волею Божою, а не за попущенням, ви оберете першим серед вас того, хто поведе вас, ваше духовенство і паству справді канонічним шляхом до відновлення церковної єдності, до звільнення від незаконної влади над вами Російських Патріархів та до утворення єдиної Помісної Української Православної”.

Як відомо,  предстоятель УПЦ МП, митрополит Київський та всієї України Володимир помер 5 липня. Вибори нового голови УПЦ МП призначили на 13 серпня.