Урологія – це широка галузь сучасної медицини, адже вона поєднує консервативні та хірургічні методи лікування різного роду захворювань сечостатевої системи, а також містить у собі такі підрозліли медицини як андрологія, сексопатологія, онкоурологія та ін.
Існує міф, що уролог лікує тільки чоловіків. Тому у даній статті ми розглянемо більш детально у яких випадках жінкам варто звернутися до уролога.
Що лікує лікар-уролог?
Уролог займається діагностикою та лікуванням:
• інфекційно-запальних захворювань сечовидільної системи у чоловіків та жінок;
• захворювань, що передаються статевим шляхом у чоловіків;
• вроджених аномалій сечовидільної системи у чоловіків та жінок;
• зниження лібідо у чоловіків;
• еректильних порушень та порушень еякуляції у чоловіків;
• структурних та функціональних порушень сечостатевої системи;
• захворювань репродуктивної системи у чоловіків та ін.
До уролога варто звернутися при появі частих позивів до сечопуску, в’ялому струмені сечі при сечопуску, нетриманні сечі, у випадку, якщо ви відчуваєте біль чи печіння під час та вкінці сечопуску, біль у попереку та внизу живота, в пахових ділянках, ділянці промежини та органах калитки, помітили зміни кількості та кольору сечі, появі каламутного осаду, порушень з боку інтимного життя, безплідді та ін.
Чому заведено вважати що уролог це тільки «чоловічий» лікар ?
Співвідношення звернень за медичною допомогою до лікаря-уролога серед чоловіків та жінок складає 6:1 відповідно. Це пояснюється тим, що урологія займається діагностикою, лікуванням захворювань сечової та статевої системи у чоловіків та тільки – сечовидільної системи у жінок. Діагностикою та лікуванням захворювань жіночої статевої системи займається галузь медицини – гінекологія.
Варто зауважити, що анатомічно – статева та сечовидільна система у чоловіків є не роз’єднаною. Тобто захворювання уретри чи сечового міхура, наприклад, можуть значно порушувати діяльність статевих органів, а інфекції, що передаються статевим шляхом, в однаковій мірі уражають як статеві, так і сечовидільні органи.
Уролог для жінок
Гінекологія, звісно, займається діагностикою та лікуванням надзвичайно широкого спектра жіночих захворювань, але бувають ситуації, коли лікуванням інфекційно-запальних захворювань у жінок повинен займатися лікар-уролог. Звернутися до уролога варто у випадку: ускладненого, часто рецидивуючого циститу, гострого пієлонефриту, сечокам’яній хворобі, явищах нетримання сечі, у випадку виявлення аномалій розвитку сечовидільної системи та ін.
Беззаперечно, сечовидільна система у жінок не є такою як у чоловіків. Існують фактори, які роблять жінку більш вразливою до урологічних захворювань. Наприклад: сечовипускний канал у жінок є набагато коротшим (3-5 см) та ширшим ніж у чоловіків, що при сприятливих факторах (переохолодженні, незахищених статевих контактах, недотриманні правил гігієни та ін.) сприяє швидкому проникненні збудників та розвитку інфекційно-запальних захворювань (циститу, пієлонефриту). Відповідно, про таке захворювання, як гострий цистит, не з чуток знає кожна друга жінка.
Також жінкам варто звернутися до уролога у таких випадках:
• при появі больового синдрому в проєкції нирок та внизу живота;
• частому, болючому сечопуску;
• появі крові в сечі;
• ургентних (наказових) позивах до сечопуску, нетриманні сечі;
• гострій затримці сечі;
• аномаліях розвитку сечовидільної системи;
• сечокам’яній хворобі та ін;
Часто із цими симптомами жінки звертаються до гінеколога проходячи обстеження та лікування з даного приводу. Часто у випадку неправильно лікування таке просте захворювання (на перший погляд), як цистит або пієлонефрит може перейти у хронічну форму, що значно ускладнює лікування та погіршує якість життя! Будьте уважними до знаків свого організму. Звертайте увагу на своє здоров’я та у випадку будь-яких проблем – не затягуйте із візитом до лікаря!
Перекліта Михайло Володимирович – лікар-уролог, андролог, сексопатолог медичного центру Оксфорд Медікал
Телефони для запису на прийом: +38 (034) 2 777 299; +38 (067) 3 777 299; +38 (050) 3 777 299.
*на правах реклами