Уряд готує надзвичайний енергетичний стан і пропонує негайно відключати неплатників

Автор: Вадим Войтик

19 Jun, 2014 05:27

Поділитись публікацією
Уряд готує надзвичайний енергетичний стан і пропонує негайно відключати неплатників

Кабінет міністрів просить Верховну Раду схвалити введення надзвичайного стану в енергетиці, за якого безпосереднє керівництво підприємствами трубопровідного транспорту і контроль за їх діяльністю забезпечуються Міністерством оборони України, а уряд наділяється розширеними повноваженнями.

Відповідна ініціатива закладена в законопроекті №4117, поданому Кабміном 18 червня 2014 року на розгляд парламенту, – повідомляє УНІАН.

Згідно з документом, у разі обмеження або припинення поставок енергоносіїв на територію України український уряд може ухвалити рішення про обов’язковий продаж природного газу приватними газодобувними підприємствами для потреб населення, а також підприємствам теплокомуненерго, за умови введення ними окремого обліку тепла і гарячої води, за ціною, встановленою Кабміном.

Також Кабмін просить парламент посилити вимоги з відключення злісних неплатників.

Зокрема, в період дії надзвичайного стану у разі несплати за спожитий газ дозволяється обмеження енергопостачання об’єктів сфери теплопостачання нижче технологічного мінімуму споживання блакитного палива, а для об’єктів сфери теплопостачання, для яких встановлено економічно обгрунтований тариф, пропонується дозволити обмеження енергопоставок до технологічного мінімуму.

Основними завданнями підприємств, установ і організацій паливно-енергетичного комплексу в особливий період є забезпечення безперебійної (стабільної) роботи паливно-енергетичного комплексу і виконання наказів центрального органу виконавчої влади.