Уряд наразі не планує повертати обов’язковий техогляд для приватних легковиків

Автор: Вадим Войтик

07 Nov, 2015 19:50

Поділитись публікацією
Уряд наразі не планує повертати обов’язковий техогляд для приватних легковиків

Міністерство інфраструктури спростовує інформацію про введення технічних оглядів через систему МРЕВ і ДАІ та анонсує створення нової сучасної системи перевірки придатності транспортних засобів до експлуатації.

Як передбачено розробленим Мінінфраструктури законопроектом, нововведення будуть вступати в силу поступово, протягом 2015 – 2022 рр.

У першу чергу, зміни стосуватимуться комерційних транспортних засобів, що здійснюють перевезення вантажів і пасажирів. Згідно з документом, перевірки будуть виконувати спеціально підготовлені експерти на пунктах технічного контролю, якими можуть бути звичні для України станції технічного сервісу (СТО).

Легкові автомобілі громадян необхідно буде вперше перевірити в період з 01.11.2019 по 28.02.2021. Нові легкові автомобілі підлягають перевіркам вперше через 4 роки після державної реєстрації, а далі – кожні 2 роки.

Проектом пропонується імплементувати норми 14-ти актів законодавства ЄС: 9 актів – відповідно до Угоди про асоціацію, 5 – системно з ними пов’язаних, що регулюють такі питання, як допуск до ринку перевезень, організація громадських перевезень, робочий час і час відпочинку водіїв, підтримання рівня професійної компетентності водіїв, застосування обмежувачів швидкості.