Уряд обдумує запровадження абонплати за газ та світло

Автор: Вадим Войтик

21 Гру, 2015 18:50

Уряд обдумує запровадження абонплати за газ та світло

Український уряд обговорює ведення абонентської плати на газ для населення. Також обмірковується питання запровадження абонплати за користування електричними мережами.

Читайте також: Франківські тхеквондисти перемогли на турнірі в Узбекистані (ФОТО)

Зокрема щодо газу, це дозволить облгазам оптимізувати використання існуючих газорозподільчих мереж, оскільки на сьогодні облгази змушені витрачати власні кошти на обслуговування встановлених потужностей, – стверджує міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин.

“Реально вартість залишиться та сама, але відбудеться перерозподіл. Зміниться структура тарифу. Вартість за кубометр газу буде зменшена, але буде додатково введено плату за потужність. Ті, хто використовує підключену потужність ефективно, повною мірою, не має зайвих потужностей, переплачувати не будуть”, – сказав Демчишин.

Демчишин також наголосив, що подібна практика існує у Європейському Союзі.

Тим часом в Росії міністерство енергетики має намір ввести абонентську плату за електрику. За ідеєю тамтешніх урядовців, це вирішує велику проблему порожніх будинків і квартир.

“Електрикою там ніхто не користується, а обрив лінії електропередачі все одно ліквідувати треба, – зазначив російський міністр. – У результаті додаткове фінансове навантаження лягає на споживачів, які постійно живуть у своїх квартирах і будинках, витрачають електроенергію і платять за рахунками.”

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...