Уряд переконує, що тепер оформити субсидію стало легше

Автор: Вадим Войтик

30 Лип, 2015 02:00

Поділитись публікацією
Уряд переконує, що тепер оформити субсидію стало легше

Для оформлення субсидій громадянам не потрібно декларувати розміри своїх доходів, достатньо вказати вид доходу, крім того одноразові виплати не враховуватимуть при призначення субсидій.

Читайте також: Усіх українців офіційно порахують у 2020 році

На таких змінах, які внесено “буквально місяць тому” в порядок призначення субсидій, наголосив міністр соцполітики Павло Розенко на засіданні уряду 29 липня, повідомляє УП.

“Сьогодні вже не потрібно декларувати громадянам конкретні розміри своїх доходів. Ніяких цифр в декларацію вносити не треба – тільки вид свого доходу: чи то пенсія, чим то стипендія, чи то заробітна плата. Конкретні цифри ми будемо брати в Державній фіскальній службі і в Пенсійному фонді. Сьогодні порядок взаємодії з цими органами відпрацьований, затримок там не буде”, – сказав він.

“Немає цифр – немає помилок. Люди не повинні боятися помилитися… Немає помилок – немає жодних штрафів, ми зняли будь-які штрафні санкції за помилку. Наше завдання – не накласти на людину штраф, не покарати, а допомогти їй оформити субсидію”, – додав Розенко.

Міністр також наголосив, що цілу низку доходів влада вилучила з призначення субсидій.

“Це всі одноразові виплати: матерям-героїням; одноразові виплати в разі загиблі воїна в результаті АТО; всі, до речі, виплати військовослужбовцям, які сьогодні в АТО, – вилучені із надання субсидії. Тобто такі сім’ї отримають більшу субсидію, більший соціальний захист – і це дуже важливо для підтримки наших військовослужбовців”, – уточнив він.

Розенко також сказав, що розширено право органів місцевої влади приймати рішення про надання субсидії у конфліктних ситуаціях. “Особливо це стосується “прописаний – не прописаний”, “прописаний – але не проживає”. Ми дали можливість органам місцевої влади приймати рішення про призначення субсидій на користь родини”, – пояснив він.

Голова Мінсоцполітики запропонував до наступного засідання уряду відпрацювати питання, щоб надати місцевим комісіям право призначати субсидії з дати підвищення тарифів, тобто з 1 квітня, незалежно від того, коли подана заява.

“Місцеві органи влади мають із розумінням поставитися до таких людей – і, очевидно, що субсидія буде призначена, але і вся попередня виплата (з 1 квітня – ред.) має бути відшкодована. На це кошти у держбюджеті є”, – сказав Розенко.

Яценюк погодився: “Це абсолютно правильне рішення, щоб органи місцевого самоврядування тим людям, які не встигли оформити субсидії і які потребують допомоги держави, приймали рішення і відшкодовували суму коштів, яку люди витратили з початку підвищення тарифів”.

Теги: