Уряд пропонує кардинально скоротити видатки для місцевих бюджетів, – Юрій Стефанчук
28 Бер, 2020 17:25
Десятки мільйонів гривень з місцевих бюджетів громад Прикарпаття, які першими відреагували на виклик пандемії коронавірусу COVID-19, що постав перед країною, йдуть на боротьбу з цією небезпечною недугою. Незважаючи на те, що парламент 17 березня скасував на два місяці податок на нерухомість і плату за землю, все ж позбавлено місцеві бюджети на приблизно 300 мільйонів гривень.
Читайте також: Нардеп з Прикарпаття не підписав звернення про позбавлення нардепів ОПЗЖ повноважень, - Чесно
За словами виконавчого директора Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрія Стефанчука, з огляду на аналіз, в муніципалітетах суттєво скорочуються надходження з ПДФО, єдиного податку та надходження за надання адміністративних послуг, внаслідок обмежувальних заходів. Суми таких втрат значно перевищать суми втрат від законодавчих пільг, а надприбутковий бізнес і працюючі підприємства будуть звільнені від місцевих податків.
Постає питання, звідки громадам брати кошти на зарплати медикам, вчителям, соціальним працівникам, вихователям, працівникам транспорту та ЖКГ?
“Втручання у місцеві податки і збори в час реформи децентралізації є викликом для всіх громад. Варто найближчим часом внести зміни до Закону 533-IX та передбачити компенсатори з Державного бюджету, оскільки місцевому самоврядуванню буде важко надавати якісні послуги на місцях”.
Також уряд пропонує кардинально скоротити видатки для місцевих бюджетів за рахунок субвенції місцевим бюджетам. Зокрема, це стосується коштів, які було закладено на створення навчально-практичних центрів сучасної профтехосвіти у Державному бюджеті України на 2020 рік було передбачено 259 млн грн, також було передбачено субвенції на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа” – 1,42 млрд грн, у Державному фонді регіонального розвитку – 7,5 млрд грн. Також нині планують скорочення у повному обсязі видатків на Фонд енергоефективності – 1,6 млрд грн.
Крім цього, скорочують субвенції на розвиток ОТГ та на соціально-економічний розвиток окремих територій, ці кошти стануть основою стабілізаційного фонду, який планують створити у країні.