Уряд узаконив новий порядок відключення від централізованого теплопостачання (ДОКУМЕНТ)

Автор: Вадим Войтик

18 Sep, 2019 10:22

Уряд узаконив новий порядок відключення від централізованого теплопостачання (ДОКУМЕНТ)

17 вересня набув чинності наказ Міністерства розвитку громад та територій України №169, який визначає Порядок відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води. 

Відключення споживачів від систем централізованого опалення здійснюється за рішенням співвласників багатоквартирного будинку, які володіють понад 75% загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень. Питання щодо відключення споживачів від мереж розглядатиме постійно діюча комісія на місцях.

Рішення про відключення прийматиме орган місцевого самоврядування (виконком) за письмовою заявою співвласників житлового будинку, з урахуванням рішення комісії, яка засідатиме не рідше за один раз в місяць.

Відключення окремих квартир чи приміщень будинку від теплових мереж можливе у разі, якщо не менше як половина квартир та нежитлових приміщень цього будинку відокремлена (відключена) від таких мереж. Інформація про те, де скільки приміщень відключено, повинна бути розміщена на сайті виконкому.

Відключення може здійснювати виконавець відповідної комунальної послуги або оператор зовнішніх інженерних мереж, а також залучений ліцензований суб’єкт господарювання. Відключення здійснюється на підставі проекту.

Витрати, пов’язані з відключенням, здійснюються за рахунок власника та інших коштів, не заборонених законом.

Відключення будинків може відбуватися лише в міжопалювальний період і лише до 1 вересня.  Відключення окремих квартир – лише за умови, що вже погоджена виконкомом заява про відключення найшла до теплопостачальної організації до 1 жовтня.

Текст наказу розміщений на сайті міністерства.

Нагадаємо, як повідомляла Галка, самовільне відключення квартири від центрального опалення не звільняє від оплати. Відповідне рішення учергове ухвалив Верховний суд.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 3
  • like
3
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry