Уряд за крок до запровадження ідентифікації sim-карт за паспортом

Автор: Вадим Войтик

30 Jul, 2015 04:24

Поділитись публікацією
Уряд за крок до запровадження ідентифікації sim-карт за паспортом

Влада в Україні поступово готує перехід всіх абонентів мобільного зв’язку на обов’язкову реєстрацію в оператора.

Якщо ініціатива отримає схвалення Кабміну, припейд-абонентам більше не можна буде залишатися анонімними користувачами. Ці ідеї висловлювалися владою давно, а в соцмережах і на форумах обговорюються як «SIM-карти за паспортом». Днями рішення, що підтримує цю ідею, ухвалила Нацкомісія з питань регулювання зв’язку та інформатизації (НКРЗІ).

На своєму засіданні 28 липня регулятор погодив проект постанови Кабміну, згідно з яким буде впроваджена обов’язкова реєстрація SIM-карт абонентів мобільного зв’язку в операторів. Тепер залишилося тільки, щоб цю постанову прийняв Кабмін.

«Нічим пишатися Україні, де 90% абонентів мобільного зв’язку надається на умовах анонімності», – заявив голова комісії Олександр Животовський.

НКРЗІ стало останньою інстанцією, що затвердила документ перед подачею його в Кабінет Міністрів України. Якщо проект буде затверджений Кабміном, абоненти мобільного зв’язку будуть зобов’язані пред’являти документ, що ідентифікує особу, щоб почати користуватися послугами мобільного зв’язку. По факту, отримувати SIM-карти буде необхідно за паспортом.

Пропозиція ввести цю норму, крім інших, викликала великий резонанс у суспільстві після фальсифікації диктаторських “законів 16 січня”.