Уряд зупинить зростання зарплат та пенсій заради траншу МВФ

Автор: Турій Роман

19 Jul, 2014 08:37

Поділитись публікацією
Уряд зупинить зростання зарплат та пенсій заради траншу МВФ

Щоб отримати новий транш кредиту Міжнародного валютного фонду, Кабмін зобов’язався обмежити зростання зарплат і пенсій в 2015 році і скоротити кількість бюджетників.

Про це повідомляє прес-служба МВФ, інформує lb.ua.

Фонд зазначає, що для остаточного завершення першого перегляду кредитної програми уряд України взяв на себе зобов’язання реалізувати ряд заходів в області економічної політики. Ці домовленості має затвердити керівництво МВФ, після чого буде прийматися рішення про завершення перегляду програми і виділення $ 1,4 млрд.

Фонд уточнює, що програма реформ, узгоджена з МВФ, просувається в цілому непогано. Однак бойові дії на Донбасі змушують піти на суворі заходи економії.

Зокрема, Кабмін повинен провести секвестр бюджету, обмежити зростання зарплат і пенсій в 2015 році тільки індексацією на рівень інфляції та продовжити скорочення зайнятих у держсекторі. Крім того, він зобов’язався активізувати стягнення платежів з боржників в енергетичному секторі, у тому числі через арешт активів, а також реструктуризувати “Нафтогаз” для підвищення його прозорості.

МВФ повідомляє, що золотовалютні резерви України можуть скоротитися сильніше, ніж раніше очікувалося. Крім того, НБУ зобов’язався не утримувати курс гривні силою на одному місці, як це робилося раніше. Також має бути укріплений Фонд гарантування вкладів і потрібно провести підготовку до переходу на інфляційне таргетування