Усе, що потрібно знати про овердрафт

07 Jun, 2023 22:03

Поділитись публікацією
Усе, що потрібно знати про овердрафт

Несподівана потреба в грошах може виникнути у кожного. Це стосується як юридичних осіб, так і підприємств. Далеко не завжди є можливість та час скористатися кредитом, тому на допомогу приходить овердрафт https://online.novaposhta.education/blog/shho-take-overdraft. Що це за інструмент, та як їм вигідно користуватися, розкажемо в цій статті.

Що таке овердрафт?

У глобальному розумінні це банківський кредит, але є багато відмінностей між процедурами. Саме слово походить з англійської мови та означає «перевитрата на рахунку». Фактично овердрафт — це кошти, що знаходяться в постійному доступі користувача, але належать вони банку. Тож після використання їх потрібно повернути власнику.

Овердрафт встановлюється одноразово банком. Після того його можна використовувати за власними потребами. Важливо, що умови надання значно вигідніші, ніж за класичного кредиту.

Відмінності овердрафту та кредиту

  1. Оформлення кредиту — досить довга та складна процедура. До того ж клієнт має пояснювати, на які цілі він бере кошти та використати їх саме за вказаним призначенням. Якщо потреба в грошах виникне після сплати кредиту, процес отримання нової суми потрібно проходити знову.
  2. Овердрафт оформлюється раз. Це нецільовий кредит, який можна повністю або частково використати на будь-які цілі. Процедура оформлення проста та швидка, а обмежень за цілями використання немає.
  3. Зазвичай кредит надається на довгий період. Строки вимірюються місяцями чи роками. Овердрафт належить до короткострокових позик. Терміни овердрафту вимірюються днями або тижнями.
  4. Під час оформлення кредиту клієнти мають миритися з досить високою процентною ставкою. Овердрафт дає можливість користуватися банківськими коштами майже без переплат. Частіше за все за овердрафту діє пільговий період. Якщо повернути кошти у вказаний термін, відсотки не нараховуються. Але в різних банках умови можуть відрізнятися.
  5. Якщо терміни пільгового періоду пройшли, починається нарахування відсотків. У деяких випадках ставка може перевищувати звичайну кредитну. Саме тому овердрафт вважається короткостроковим кредитуванням.
  6. Процедура виплат також значно відрізняється. Щомісячні кредитні платежі доведеться вносити вручну. Під час оформлення овердрафту такого не відбувається. Потрібні кошти списуються автоматично під час надходження.
  7. Не менш важлива й процедура отримання. Під час оформлення кредиту клієнт проявляє ініціативу та звертається до банку за потрібною послугою. Овердрафт у більшості випадків банк підключає автоматично. Тобто власник картки отримує доступ до коштів без зайвих зусиль.
  8. Якщо мова йде про банківські картки юридичних осіб, то за потреби все ж доведеться звернутися до банку. Але і тут процедура відрізняється. Для оформлення овердрафту потрібен мінімальний пакет документів. Заставу не вимагають, як й не встановлюються цілі використання коштів. Страховка та інші речі теж не знадобляться. Сама процедура оформлення триває лічені хвилини.

Овердрафт — це позика, яка завжди під рукою. Використовувати її можна не повністю, а за потреби. Те ж стосується й сплати. Якщо у вказаний термін на рахунок надійде потрібна сума, борг буде погашений повністю. В іншому випадку банк автоматично зніматиме кошти для закриття овердрафту.

ПРОМО