Успішна опера “Йов” стане кульмінацією фестивалю Porto Franko Gogol Fest

Автор: Людмила Баран

01 Чер, 2016 08:45

Поділитись публікацією
Успішна опера “Йов” стане кульмінацією фестивалю Porto Franko Gogol Fest

Хедлайнером театральної частини фестивалю «Порто Франко Гогольфест» стане опера-реквієм «Йов». Її покажуть на сцені Івано-Франківського облмуздрамтеатру 12 червня.

Читайте також: Франківців запрошують до Крилоса, де просто неба покажуть всесвітньо відому оперу-реквієм "IYOV"

Опера була створена у вересні минулого року режисером Владом Троїцьким, його трупою «Нова опера», композиторами Романом Григорівим та Іллею Разумейком.

Проект у березні був показаний у Києві, у травні – у Любліні. Також його уривки виконували у Китаї та Америці.

Композитор Ілля Разумейко розповів «Галці», що глядачам не потрібно бути експертами  з академічної  музики, щоб сприйняти цю оперу.

«У ній змішані багато різних стилів – від авангарду до фольклору, року, тріп-попу й так далі. Музика абсолютно доступна і проста. Наша остання вистава у Києві проходила у залі КПІ, де було дві тисячі місць і за два тижні до показу всі квитки розкупили. За кордоном на неї також великий попит», – розказав Ілля Разумейко.

За його словами, в опері дуже простий сюжет за книгою Йова із Біблії.

«Там йдеться про страждання, але в кінці хороший кінець, хеппі-енд. Це те, чого Україна зараз потребує, вона має пройти випробування і вийти на якийсь світлий фінал. Він у нас в опері світлий, і в Біблії також світлий – Бог повертає Йову все, що він мав. Тому меседж позитивний, що треба не здаватися, треба вірити», – розповів Разумейко.

 

Наагадаємо, з 8 по 12 червня в Івано-Франківську пройде масштабна мистецька подія – фестиваль “Porto Franko Гогольфест”. Нещодавно стала відома повна театральна програма фестивалю.

Також Ілля Разумейко, який є куратором напрямку академічної та експериментальної музики на фестивалі, розповів, що можна буде послухати оперну музику на залізничному вокзаліелектронну  – у музеї, імпровізаційну та треш-музику у барі , відвідати нічний піжамний концерт у драмтеатрі та познайомитися із талантами музиканток з Данії і Болгарії.

Також діятиме напрямок альтернативної музики. Виступатимуть Onuka, Brutto&Ляпис, Pur:Pur, Dakh Daughters, Panivalkova, Maut, The Erised, Qarpa, Bria Blessing, Mari Cheba.

Теги: