В 2015 область святкуватиме рік митрополита Андрея Шептицького (ФОТО)

Автор: Єва Жасминова

22 Jan, 2015 11:40

Поділитись публікацією
В 2015 область святкуватиме рік митрополита Андрея Шептицького (ФОТО)

Митрополит Івано-Франківської єпархії УГКЦ Володимир Війтишин звернувся до голови ОДА, обласної ради та мера Івано-Франківська, з проханням допомогти в організації святкування 150 річниці з дня народження Андрея Шептицького.

«Митрополит Андрей розпочинав свою душпастирську діяльність з Станиславова. Тож у цьому році з нагоди ювілею в Івано-Франківську відбудеться Собор, на який з’їдеться багато багато людей з України та з-за кордону. Ми мали би зробити це на правду гарно, як ми це вміємо, і не раз робили. Аби показати нашу працю, не тільки наше місто, а й показати наше прекрасне Прикарпаття», – сказав владика Війтишин.

Про це він заявив під час спільної прес-конференції Володимира Війтишина на голови ОДА Олега Гончарука.

«Митрополит Андрей був великим мужем духовним та мужем державним… В церкві ми його називаємо українським «Мойсеєм»» , – нагадав Війтишин.

Він мав проукраїнську позицію, сприяв освіті патріотів України, а також багато працював над об’єднанням церков Східного обряду, сказав митрополит.

В свою чергу голова ОДА Олег Гончарук зазначив, що відзначити світлу пам’ять митрополита Шептицького – обов’язок громади.

Та зважаючи на події в країні, святкування не буде помпезним, а матиме просвітницький характер. Відповідне розпорядження голова ОДА вже підготував та підписав.

«У травні буде проща до села Зарваниця. Пам’яті митрополита Андрея буде присвячена патріарша піша проща до Крилоса у серпні. Окрім того буде цикл заходів у бібліотеках, у облмуздрамтеатрі буде святкова академія», – зазначив Гончарук.

Також голова ОДА нагадав, що в цьому році за кошти міської ради та духовних громад в Івано-Франківську буде встановлений пам’ятник Андрею Шептицькому.