В активі прикарпатських гандболісток вісім голів у матчі проти збірної Бразилії на чемпіонаті світу

Автор: Андрій Макітра

30 Лис, 2023 08:48

Жіноча збірна України зіграла перший матч на Чемпіонаті світу-2023 проти збірної Бразилії. Дві прикарпатські гандболістки з Городенки – Тетяна Поляк та Тамара Смбатян забили по 4 голи бразилійкам. Також у матчі зіграла Ірина Прокоп’як зі Снятина. Проте, збірна України не змогла вирвати перемогу.

Про це пише Галка з посиланням на сторінку федерації гандболу України.

29 листопада збірна України поступилася Бразилії з рахунком 35:20 (17:10). Прикарпатки Тетяна Поляк та Тамара Смбатян стали найкращими бомбардирками збірної України у матчі (обидві забили по 4 голи). Збірна Бразилії чинний чемпіон Пан-Американських ігор у Чилі-2023, 6-й команді минулого чемпіонату світу-2021.

“Сьогодні було видно, що дівчата хвилювались, все ж таки, перша гра. Прийшли багато наших вболівальників. Хотіли зіграти краще. Сьогодні для нас це такий холодний душ. Але я думаю, ми зробимо висновки – будемо грати краще.

Я все одно хочу подякувати дівчатам. Вони молодці! Билися! Бразилія сьогодні показала, що таке команди топ класу. Втім, я думаю, ми зробимо висновки і будемо додавати в наступних іграх”, – розповів головний тренер збірної України Віталій Андронов.

Подробиці матчу: українки не впоралися зі стартовим хвилюванням і номінальні господарки майданчика повели з рахунком 3:0. Перший м’яч синьо-жовтих закинула 24-річна лінійна Андріяна Науменко. Команда Віталія Андронова налагодила гру, дуже допомогла при цьому воротар Вікторія Салтанюк. До рахунку 6:5 на користь Бразилії точилася рівна боротьба. А далі цілих 13 хвилин наші гандболістки не могли вразити ворота суперниць. За цей відрізок часу бразилійки зробили ривок із рахунком 10:0. Не допомогли і два тайм-аути, які брав тренерський штаб збірної України.

Наприкінці першого тайму українки завдяки голам дебютантки Каріни Соскиди (три голи в дебютній грі), а також потужним влучанням Тетяни Поляк і активності Тамари Смбатян дещо скоротили розрив у рахунку, але перевага збірної Бразилії (сім м`ячів) усе ще була відчутною. Другий тайм не став переломним. Українки робили багато втрат, за що суперниці карали.

У підсумку бразилійки довели матч до розгромної перемоги – 35:20. Ефективність кидків українок – 43% (20/47), натомість їхні суперниці реалізували 71% своїх кидків (35/49). Найкращими бомбардирками збірної України стали Тетяна Поляк та Тамара Смбатян (обидві забили по 4 голи). Бразилійки Бруна Алмейда де Паула та Маріана Коста стали найкращими бомбардирками матчу (у обох по 7 голів). Організатори турніру назвали Бруну Алмейду де Паулу найкращою гравчинею матчу.

Довідково: Чемпіонат світу-2023. Група «G». 1-й раунд. Бразилія – Україна 35:20 (17:10). 29 листопада. Фредеріксгавн, Данія. «Arena Nord».

Склад збірної України:

Воротарі: Марія Гладун, Вікторія Салтанюк

Польові гравчині: Тетяна Поляк (4 голи), Тамара Смбатян (4), Каріна Соскида (3), Андріяна Науменко (3), Юлія Андрійчук (2), Марина Коновалова (2), Олеся Дяченко (1), Каріна Колодюк (1), Мар’яна Маркевич, Ірина Компанієць, Євгенія Когуч, Мілана Шукаль, Катерина Козак, Ірина Прокоп’як.

Головний тренер – Віталій Андронов. Тренери – Оксана Площинська, Ольга Передерій. Лікар – Ростислав Козакевич.