В Білорусі протестувальники стають в “ланцюги солідарності”, ведучі новин звільняються, а колишні омонівці викидають форму у смітник

Автор: Вадим Войтик

13 Сер, 2020 08:43

В Білорусі протестувальники стають в “ланцюги солідарності”, ведучі новин звільняються, а колишні омонівці викидають форму у смітник

На четверту добу протестні акції незгодних з результатами виборів президента Білорусі стали спокійнішими і менш численними. Демонстранти трохи змінили тактику і форму протестів, а міліція і військові немов би менш активно на це реагували.

Ще вранці 12 серпня в найпопулярнішому білоруському опозиційному телеграм-каналі «Nexta Live» був поширений заклик до блокування доріг по всій країні. Однак більш популярним виявився приклад мінських жінок, котрі вишикувалися в живий ланцюг.

Таким чином, вони висловили солідарність з протестуючими. Скоро такі ж, як їх назвали білоруські ЗМІ, «ланцюги солідарності» з’явилися по всьому Мінську, а також в Гродно, Барановичах, Жлобіні, Слуцьку, Дзержинську, Солігорську, Пінську, Мар’їній Гірці та інших містах. Жінки з дітьми і квітами в руках шикувалися вздовж магістралей або рухалися вулицями.

Декілька ведучих та журналістів Білорусі звільнилися з державних телеканалів через насильство проти демонстрантів. Протягом останніх днів звільнилася ведуча білоруського СТВ (Столичне телебачення) Тетяна Бородкіна та співробітники Першого каналу білоруського радіо Олександр Шустер і Тетяна Філіпченко.

Тим часом у соцмережах стали поширюватися відеозвернення, на яких білоруські спецназівці викидають в сміттєві баки форму і знаки відмінності, протестуючи таким чином проти розгону мирних демонстрацій в країні.

Відео, зокрема, масово публікують популярні опозиційні телеграм-канали «Nexta Live» і «Білорусь головного мозку».

«Мені дуже соромно за те, що я служив у військах, які зараз б’ють і калічать людей», – каже колишній військовий на одному з них.

 

View this post on Instagram

 

#вч3214💪👊 #вч3214💪💣 #спецназ #беларусь🇧🇾 #беларусь2020 #belarus2020

A post shared by Artsiom Belinovich (@artembelinovich) on

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 1
  • like
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...