В екоінспекції стверджують, що не змогли заміряти викиди Бурштинської ТЕС – їх не впустили
07 Гру, 2017 11:15
Представників екологічної інспекції цього року не пустили на перевірку Бурштинської ТЕС.
Читайте також: З понеділка у Франківську відновлюється "дистанційка". До навчання долучиться 531 учень-переселенець
На засіданні комісії обласної ради з питань законності 7 грудня заслухали інформацію щодо перевірки роботи Бурштинської ТЕС.
Голова депутатської комісії Тарас Виноградник нагадав, що в серпні Фонд Держмайна продав 25% акцій, які належали державі, ДТЕКу. Тому тепер Бурштинська ТЕС є повністю приватним підприємством.
Віталій Гоголь, представник обласної прокуратури, повідомив, що Фонд держмайна жодних порушень умов відчуження пакету акцій ТЕС не виявив. Також у ході перевірок екоінспекторами не виявили порушень, які б призвели до шкоди довкіллю.
“В нас є інформація територіальної інспекції праці, яка виявила несуттєві порушення, котрі керівництво підприємства зобов’язалося виправити”, – додав прокурор.
Богдан Чукор, заступник начальника обласної екоінспекції, розповів, що у жовтні мала відбутися перевірка ТЕС, але екоінспекторів не допустили на перевірку, хоча підприємство повідомили про неї завчасно.
“Це є пряме невиконання умов закону”, – заявив чиновник, інформує “Галка”.
Екоінспектори не можуть сказати, чи ТЕС дотримувалась умов викидів в атмосферу у 2017-ому, тому що вони не мали змогу зробити заміри.
Порушення були виявлені у 2015-ому. А в 2016-ому ТЕС збільшили ліміти викидів у повітря.
Петро Савка, начальник відділу екології ТЕС, відповів, що на місці були готові до перевірки екоінспекторів, але у центральному офісі вирішили не надавати доступу, зсилаючись на певні юридичні обставини. Те саме було на інших станціях Західенерго в інших областях.
“Це перший такий випадок на моєму досвіді”,- сказав представник ТЕС.
Савка розказав, що з 2012 по 2017 року на ТЕС провели реконструкцію трьох енергоблоків та замінили електрофільтри, що призвело до зменшення викидів у атмосферу та відповідності європейським нормам.
“Є думка, що ми вимикаємо фільтри, йде чорний дим. Нема таких фактів, це заборонено всіма інструкціями та й не дає нам позитивних результатів”, – сказав Савка.
Надалі на ТЕС планують реконструкцію решти енергоблоків відповідно до національного плану зменшення викидів.
Тарас Виноградник прокоментував, що вимога заміни енергоблоків була прописана в інвестиційному договорі, і це мали зробити ще до 2015-ого року.
Нагадаємо, раніше читачі “Галки” скаржилися на те, що в місті Бурштин на людей випадає сажа (ФОТО).