В “Електроавтотрансі” пояснили, чому витратили 63 мільйони на вживані автобуси

Автор: Жанна Головенко

14 Сер, 2023 13:30

Поділитись публікацією
В “Електроавтотрансі” пояснили, чому витратили 63 мільйони на вживані автобуси

Комунальне підприємство “Електроавтотранс” придбало вісім вживаних автобусів. Це дозволить запустити новий комунальний маршрут. Його планують відкрити в кінці серпня або на початку вересня.

Про це під час брифінгу 14 серпня повідомив директор КП “Електроавтотранс” Віталій Голутяк, пише Галка.

Нагадаємо, що комунальники 17 липня за результатами тендеру замовили у фірми «Сучасні вантажівки» вживаних міських автобусів на 62,88 млн грн. Ця покупка викликала резонанс у соцмережах серед мешканців громади.  

Хоча автобуси вже були у вжитку, Голутяк запевнив, що у них невеликий пробіг:

Вони проїхали від 160 до 190 тисяч кілометрів. За мірками автобусів, це мінімальний пробіг”, – каже директор КП.

У комплекті з транспортом підприємство отримає також діагностичне обладнання та 48 коліс. 

Віталій Голутяк пояснив, чому “Електроавтотранс” купило саме вживані автобуси:

“Перший аргумент — це швидкість постачання. Адже на виробництво нових автобусів компанії дають 9-10 місяців, а реальні терміни становлять понад рік. Друге — це ціна. Попри те, що автобуси фактично нові, їхня вартість вигідно відрізняється від вартості автобусів українського виробника на три, три з половиною мільйони. Ці автобуси іноземного виробника. Тобто на восьми одиницях це до 30 мільйонів гривень економії, — каже директор КП “Електроавтотранс” Віталій Голутяк.

За словами Віталія Голутяка, придбані автобуси прибудуть в Івано-Франківськ до 24 серпня. Тоді ж “Електроавтотранс” запустить новий комунальний автобусний маршрут — вже 23 за рахунком. Йдеться про нинішній 29 маршрут. 

Читайте також: Мінус двісті мільйонів: майже всі комунальні підприємства Івано-Франківська безнадійно збиткові, — розбір “Галки”