В Голландії відмовились від паперових квитків на поїзди

Автор: Вадим Войтик

30 Jul, 2014 23:13

Поділитись публікацією
В Голландії відмовились від паперових квитків на поїзди

Голландські залізниці повністю відмовилися від використання звичайних паперових квитків у внутрішньому сполученні. Замість них застосовуватимуться тільки смарт-карти OV-Chipkaart, на які пасажири зможуть переводити той чи інший проїзний квиток.

Інший варіант – використання карти як електронного гаманця: зарахувавши на неї певну суму, пасажир зможе оплачувати поїздки окремо по мірі необхідності за стандартними разовим тарифами.

Такі карти раніше були введені для проїзду в міському транспорті деяких регіонів країни. Тепер OV-Chipkaart стає єдиним квитковим носієм для переважної більшості поїздок на транспорті в Нідерландах.

Для проїзду в поїзді необхідно пройти через турнікет або піднести картку до валідатора, ту ж операцію необхідно повторити після закінчення поїздки на станції прибуття для правильного розрахунку тарифу. При цьому валідатор повинен видати два звукових сигнали (при вході на станцію звучить один). Поїздка повинна бути закінчена протягом шести годин з моменту її початку.

Вартість постійної OV-Chipkaart – 7,5 євро. Поповнювати її можна в автоматах на станціях і ряді інших місць. Для разових поїздок буде пропонуватися не пластикова, а паперова версія смарт-карти. Однак це зробить кожну поїздку дорожче на 1 євро за рахунок вартості паперового носія. Уникнути зайвих витрат можуть пасажири, які купили квиток в інтернеті і роздрукували його. Крім того, без карти можуть обходитися пасажири, котрі подорожують з міжнародного квитком.