В ІФНМУ відтепер готуватимуть бакалаврів з косметології та медсестринства

Автор: Застава Максим

15 Тра, 2024 15:35

Поділитись публікацією
В ІФНМУ відтепер готуватимуть бакалаврів з косметології та медсестринства

В Івано-Франківському національному медичному університеті розповіли про нові для закладу освітньо-професійні програми: косметологія і медсестринство.

Читайте також: "Медична освіта відрізняється від загальної", — ректор ІФНМУ пояснив, чому не варто об'єднувати франківські виші (ФОТО)

Презентацію спеціальностей провели у стінах ВНЗ 15 травня, пише “Галка“.

Виконуючий обов’язки директора фахового медичного коледжу Віталій Глов’як відзначає, медичні сестри є найбільшою спільнота фахівців охорони здоровʼя будь-якої країни. Так в Європі працює понад п’ять мільйонів медсестер, із них близько 303 тисяч в Україні. Водночас спостерігається брак фахівців.

Тож в ІФНМУ вчитимуть догляду за хворим на сучасному рівні, основним методам реанімації, екстреної медичної допомоги, методам управління і менеджменту. Навчання студенти проходитимуть у спеціалізованих авдиторіях, а також симуляційних і навчально-практичних центрах, й матимуть реальні практичні ситуації.

“Без перебільшення можна сказати, що професія медичної сестри є унікальною. Кожна людина, якій потрібна допомога медсестри — чекає від неї не лише високого професіоналізму, але й співчуття, чуйного ставлення, тієї душевної теплоти, яка необхідна людині у важкі хвилини”, – каже Глов’як.

“Косметологію” представив лікар дерматовенеролог, доктор медичних наук, завідувач кафедри дерматології ІФНМУ Олександр Александрук. Каже, ця галузь є зараз надзвичайно популярна — це простежується в рекламі як у соцмережах, так й на вулиці.

“В ідеалі, шлях підготовки фахівця дуже довгий. Тобто повноцінна медична освіта, що триває шість років, потім два роки інтернатури по дерматовенерології. А після того ще додатково спеціалізуватися в різних косметологічних напрямках, що також займає роки”, – каже Александрук.

Лікар додає, що частина фахівців йде саме таким шляхом, що є добре. Втім є випадки, коли косметологією займаються не дерматовенерологи, а часом й взагалі без медичної освіти, пройшовши комерційні курси.

“Це не зовсім правильно ні з юридичної точки зору, ні з питань оподаткування, а головне — ні з питань якості послуг”, – наголошує Александрук.

Тож в ІФНМУ пропонують нову освітньо-професійну програму, що триватиме три роки й десять місяців. З них третій і четвертий роки більшою мірою присвячені вивченню різних косметологічних напрямків. Студенти вивчатимуть доглядову, лікувальну, спеціалізовану, реабілітаційну й апаратну косметологію.

“Це розширений курс саме за косметологією, після якого студенти розумітимуть галузь в цілому. Тобто працедавець одразу на законних підставах може прийняти на роботу саме на таку посаду”, – підкреслює Александрук.

Хто, як і коли може вступити

  • реєстрація електронних кабінетів вступників розпочинається першого липня;
  • реєстрація електронних заяв вступників розпочинається 19 липня та закінчується о 18:00 31 липня;
  • виконання вимог до зарахування на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб — до 17:00 14 серпня;
  • зарахування на місця за кошти фізичних та юридичних осіб — не пізніше 15 серпня.

До речі, вартість навчання за вказаними програмами – 25 тисяч 200 гривень на рік.

Зазначимо, що у 2023 році в ІФНМУ почали готувати фахівців за новою тоді освітньою програмою “Екстрена медицина/Парамедик”. Тоді на спеціальність вступили 28 студентів.