В іграшки тут вкладають душу: як франківська компанія “Інтелком” тішить дітлахів і конкурує на світовому ринку (ФОТО, ВІДЕО)

Автор: Костинюк Олександр

23 Mar, 2023 09:12

Поділитись публікацією
В іграшки тут вкладають душу: як франківська компанія “Інтелком” тішить дітлахів і конкурує на світовому ринку (ФОТО, ВІДЕО)

Франківська компанія “Інтелком”, представлена на ринку під торгівельною маркою “ТехноК”, є однією з провідних у виробництві дитячих пластмасових іграшок в Україні. По об’ємах виробництва, експорту, номенклатурі “ТехноК” займає одне з перших місць в категоріях пластмасових, розвиваючих та сезонних іграшок.

Читайте також: Президент відзначив трьох прикарпатців

Про успіх місцевого виробника і 22-річний досвід розвитку “Галці” розповідає директор компанії Володимир Окрепкий.

“Компанія об’єднує дві фірми – “Інтелком” та “Данея”. Починалося все з 40 людей, а зараз працівників вдесятеро більше. “Данея” – це інструментальне виробництво, яке виготовляє оснастку. Йдеться про високотехнологічне металооброблювальне обладнання та обладнання, для виробництва пресформ, потрібних для виготовлення пластмасових іграшок. В свою чергу “Інтелком” – це розробка, впроваджування та виробництво дитячої іграшки та супутніх товарів”.

Зараз компанія має два виробничих комплекси – на вулицях Микитинецькій та Максимовича в Івано-Франківську. Розвиток та масштабування виробництва відбувався поетапно: починали працювати з невеликого цеху, потім був побудований цех на 6000 кв.м, згодом – виробничо-складське приміщення на ще 10 000 кв.м. Новий виробничий комплекс на Максимовича, який складає близько 16 000 кв.м. здано в експлуатацію  два роки тому.

Масштаб можна оцінити у відео:

Про виробництво іграшок

Компанія “Інтелком” в своїй роботі охоплює всі процеси – від задуму та виготовлення до постачання готових виробів до покупця. Спершу з’являється ідея маркетологів, дизайнери та конструктори створюють 3D моделі. Після цього вони друкують модель іграшки на 3D принтері, зберігаючи усі розміри. Інколи затвердження моделі проходить 3-4 етапи – Художня рада підприємства вносить нові і нові зміни, і після цього модель знову друкується на 3D принтері.

Щоб виготовити іграшку з пластмаси, потрібно спершу створити металеву оснастку для кожної деталі майбутнього виробу. Це найбільш дорого вартісний, складний та відповідальний процес. Якщо іграшка має, наприклад, 10 деталей, то потрібно для кожної з них зробити металеву пресформу. Після виготовлення та випробувань  оснастки іграшку ще раз тестують та запускають серійне виробництво. 

 

“У нас є дуже багато молодих людей, вони втілюють новітні ідеї, ідеї, які є конкурентні на європейському ринку. Кожного місяця ми створюємо нові вироби. Якщо говорити загалом, то за рік асортимент зростає на 50 – 75 нових іграшок”, – каже Володимир Окрепкий.

Окрім автоматизованої, на виробництві іграшок багато і ручної праці – працівники збирають, комплектують, упаковують вироби. Перед початком продажів всі іграшки ТМ «ТехноК» проходять сертифікацію, як в Україні так і за кордоном: в Європі згідно норм СЄ та Північно-Американських стандартів, а також додаткові краш-тести, бо головне для компанії – безпека дитини.

 

Асортимент 

Компанія “Інтелком” виготовляє іграшки у дев’яти категоріях:

  • сезонні іграшки (набори для гри з піском, лійки, пірамідки, лопатки, спортивні іграшки, гойдалки, гірки і т.д.);
  • конструктори (металеві та пластмасові, “живі” конструктори з шестернями, набори будівельних елементів);
  • сюжетно-рольові набори (медичні набори, інструменти, меблі для ляльок, валізи та ін.);
  • дитячий транспорт (автомобілі, мотоцикли, самокати і т.д.);
  • різноманітні настільні ігри та мозаїки;
  • розвиваючі ігри (сортери, пірамідки, музичні інструменти, ігрові столики та ін.);
  • іграшкові кухні, посуд, маркет;
  • товари для малюків (ванночки, горщики, пісуари, іграшки для купання);
  • іграшкові машинки та будівельна техніка.

У минулому році компанія розпочала виготовлення іграшок ще в одній категорії, а саме для немовлят до одного року. Як виявилось, сучасний ринок дуже їх потребує.

“Асортимент компанії сьогодні нараховує близько 700 артикулів – від найпростіших лопаток та відерок, машинок, конструкторів, розвиваючих і настільних ігор до іграшок для гри на вулиці – машинок для прогулянок, мотоциклів, гойдалок та гірок. В зимовому асортименті – лижі, санки, льодянки, сніголіпи. Триває розвиток категорії сюжетно-рольових іграшок. У виробництві все більше застосовуються сучасні технології, як то IML, термотрансфер зображень, електронні звукові та світлові модулі, ультразвукова зварка пластику, без чого не можливо уявити іграшку 21 століття”, – каже Володимир Окрепкий.

Через вплив війни з’явилося багато іграшок військової тематики у кольоровій гамі «мілітарі». Один із найпопулярніших сьогодні виробів, народження якого стало наслідком війни – металевий конструктор “Зроби свою “Мрію””.

“Перед святами був справжній ажіотаж, цей конструктор багато купували на подарунки. До речі, цю тему ми продовжуємо розвивати, і вже в цьому місяці виходить металевий конструктор HIMARS. Взагалі хочемо створити цілу лінійку іграшок на військово патріотичну тематику”.

Хоча військова тематика зараз у пріоритеті, проте кожен сезон має свої топові товари. Наприклад, весною та літом дітям найбільш цікаві іграшки та ігри, пов’язані з прогулянками на свіжому повітрі.

Завдяки виграному нещодавно ґранту від Міністерства економіки України компанія планує купити сучасну лазерну різку для металу, що дасть великий поштовх до виробництва металевих конструкторів, можливість швидко і якісно виготовляти нові деталі.

 

Про ринок і конкуренцію

“Інтелком” реалізовує свої іграшки в Україні та за кордоном. На українському ринку продукція під маркою “ТехноК” є на поличках великих супермаркетів, менших мережевих магазинів і у приватних підприємців, представлена на всіх on-line майданчиках.

“На закордонних ринках це, передусім, європейські держави – Польща, Молдова, Німеччина, Болгарія, Румунія, Хорватія, Чехія, Словаччина, Нідерланди, Італія, Греція, Прибалтійські країни, а також Грузія, Азербайджан. Розпочали продажі на ринку Канади. Звісно, об’єми там поки невеликі, але іграшки «ТехноК» уже відомі канадському покупцю та платформі Amazon”.

У планах компанії – експортувати іграшку в Скандинавські країни, а також у Бельгію, розширити роботу в Греції, Хорватії, Сербії. Ведуться переговори з компаніями в Ізраїлі та Великій Британії. Сподіваються збільшити об’єми продажів на американському ринку.

Конкурувати, каже Володимир Окрепкий, завжди важко, особливо з Китаєм, бо ця країна – світовий лідер з виробництва дитячої іграшки:

“Експорт іграшки в Китаї є одним з пріоритетів в зовнішньоекономічній політиці країни, але в дечому ми маємо перевагу над китайським виробником. Наприклад, у логістиці. Крім того, дуже часто вироби, зроблені в Китаї, психологічно не сприймаються нашими споживачами. А ми якраз орієнтовані на вподобання українців та європейців, і в цьому теж наша перевага”.

Про вплив війни

Велика війна залишила свій слід не тільки на асортименті іграшок. Обвалився ринок експорту, пов’язаний із росією та Білоруссю – з цими країнами повністю припинена робота.

“Але ми витримали цей удар, збільшили об’єми продаж по Європі, фактично втримали планку продаж по Україні, і це дало можливість у важкий час зберегти колектив.

Звісно, війна психологічно впливає на людей, вимкнення енергії перешкоджає виробництву, що було особливо відчутно у жовтні-грудні, саме коли найбільший попит на іграшку перед святами. Але ми вистояли. Завдання, які поставили на початку повномасштабної війни, виконали, і це заслуга колективу”, – зазначив Володимир Окрепкий.

У планах – розширення асортименту, впровадження сучасних технологій та вихід на нові ринки. Компанія сподівається завдяки хорошій якості та новизні дизайну втримати об’єми продаж, які були у попередні роки та наростити їх.

“Інтелком” продовжує допомагати українцям і ЗСУ: перерахували на аукціоні від ОВА на підтримку військових 300 тисяч гривень; з деяких виробів частину прибутку спрямовують на потреби армії; відправляють іграшки в деокуповані міста; проводять спільні благодійні акції із різними закладами.

 

Про імідж та місію

За більш ніж два десятки років роботи компанія напрацювала величезний досвід та авторитет на європейському ринку, а іграшки «ТехноК» тішать дітей у багатьох країнах світу. В Україні “Інтелком” неодноразово приймав участь у конкурсі “Найкраща іграшка року” і, починаючи з першого конкурсу в 2005 році, завжди отримував відзнаки. У 2020 році за незалежним соціологічним опитуванням «Інтелком» отримав звання «Вибір країни» у категорії дитячої іграшки. Продукцію “Інтелкому” високо оцінюють на міжнародних виставках, зокрема і на найбільшій у світі – Spielwarenmesse у Нюрнбергу.

“В іграшки ми вкладаємо свою душу. Навпроти нашої компанії є садочок, ми віддаємо іграшки на «польові» випробовування в цей садок і отримуємо зворотній зв’язок. Це нам дає додаткову інформацію, що і як зробити, щоб іграшка стала кращою, у якій кольоровій гамі іграшка більше подобається малюкам. Напевне, перевага нашої компанії в тому, що іграшки зроблені нашими людьми та випробувані нашими дітьми. Дуже багато працівників продукцію беруть на «тестування» додому для своїх дітей, онуків, і коли наші діти та внуки граються іграшками, зробленими твоїми руками, радість зігріває душу. У нас на фірмі працюють дуже добрі люди, часто посміхаються, тому що вони роблять іграшку”, – ділиться очільник компанії.

До війни компанія часто організовувала екскурсії для учнів та студентів, щоб розповісти та показати всю багатогранність виробництва. Зараз такої можливості немає.

“Хотілося б тіснішої співпраці з керівництвом спеціалізованих навчальних закладів, вишів. Щоб частіше до нас приводили студентів практикуватися, розуміли потенціал, який можна отримати у нас на практичній  роботі. Тому що і нам важко знаходити професійні кадри, які б могли відповідати вимогам сьогодення. Якщо говорити про колектив, то не менше третини повинні бути висококваліфікованими спеціалістами, які вміють займатися програмним забезпеченням, дизайном, можуть конструювати, знають іноземні мови. Майбутніх працівників потрібно вчити, щоб вони отримували практичні знання. Тому хотілося би більше контактів з навчальними закладами. Це важливий момент роботи”, – додав Володимир Окрепкий.

Місія “Інтелкому”  – приносити радість дітям. Адже коли радіють діти, радіють і батьки. Для нас також дуже важливо високо тримати марку українського виробника на європейському та світовому ринках.

“Зазвичай всі звикли вважати, що крім китайців, ніхто в світі іграшку не робить. І дуже приємно, що ми все-таки маємо силу та здатність боротися на ринку, у багатьох аспектах навіть бути кращими. І радіємо, що європейський покупець обирає саме українську іграшку”.

Інтернет-магазин – https://technok.ua/ua

Офіційний сайт – http://www.technoktoys.com/ua/

Розмовляв Олександр Костинюк
Фото Юрія Валька

Теги: